Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolkowe Grand Prix Polski zaprasza wszystkich miłośników małych kółek

opublikowano: 08 czerwca 2022 autor: Redakcja
30 i 31 lipca 2022 roku w Górach Sowich odbędzie się Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach skupiające trzy biegi zorganizowane na kształt sesji Pucharu Świata FIS w biegach na nartorolkach. Impreza jest otwarta dla każdego i jest świetną okazją do spróbowania sił i bliższego poznania dyscypliny.

To spora atrakcja dla uczestników zawodów poczuć się niczym gwiazdy światowego sportu. Taką możliwość zapewniają biegi nartorolkowego Grand Prix Polski, które w tym roku odbędzie się w ostatni weekend lipca. Tradycyjnie miejscem zmagań będą Góry Sowie na Dolnym Śląsku i miasta Pieszyce oraz Dzierżoniów.

W jeden weekend będzie można wystartować trzy razy:

  • w sobotę 30 lipca przed południem w Pieszycach odbędzie się Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m - bieg pod górę z metą na Przełęczy Jugowskiej (805 m n.p.m.),
  • w sobotę 30 lipca po południu w centrum Dzierżoniowa zaplanowano Knock-Out Sprinty Dzierżoniów - sprinty parami na dystansie 200 m, w których szybszy przechodzi do dalszych etapów rywalizacji,
  • w niedzielę 31 lipca znów w Pieszycach zawodnicy zmierzą się w Pętli Sowiogórskiej na dystansie 25 km na drodze pomiędzy Pieszycami a Bielawą na trasie o płaskim profilu.

Impreza jest otwarta dla wszystkich, zarówno wyczynowców z licencją związkową, zaawansowanych amatorów, jak też rekreacyjnych biegaczy o mniejszym doświadczeniu. W Uphillu Gór Sowich trasa prowadzi wyłącznie pod górę i choć bieg wymaga dobrej kondycji, to niższe prędkości oraz pnący się profil trasy pozwala na jej pokonanie także osobom o mniejszych umiejętnościach. W Pętli Sowiogórskiej trasa jest niemal płaska, kto da radę pokonać dystans, z łatwością ukończy te zawody.

Knock-Out Sprinty Dzierżoniów to naszym zdaniem najbardziej widowiskowa forma rywalizacji na nartorolkach. Zawody odbywają się na dystansie 200 m. Kibice - którzy przychodzą licznie na ten bieg - z łatwością mogą obserwować rywalizację od początku do końca. Ta znów jest bardzo dynamiczna, co chwile ktoś startuje i finiszuje. Wolniejsi odpadają, szybsi awansują dalej. Kto nie czuje się na siłach, by ścigać się w tych zawodach, warto by pokibicował.

Grand Prix Polski na nartorolkach odbędzie się już po raz trzeci, a kultowy już Uphill Gór Sowich na Przełęcz Jugowską po raz szósty. Z pewnością będzie można spotkać wielu znajomych z biegówek. W tej imprezie w większości ścigają się amatorzy, dla których po zakończeniu sezonu startowego w biegach narciarskich przychodzi drugi - na nartorolkach. Po każdym z biegów w Górach Sowich dekorowani są najszybsi w open i kategoriach wiekowych co 10 lat. To dobra okazja, by zmierzyć się z równolatkami.

Zapisy do biegów prowadzone są na stronie www.gpp.nartorolki.pl/zapisy. Przez internet można się rejestrować do 28 lipca, co premiowane jest obniżką w opłacie startowej. Później rejestracja będzie odbywać się także w biurze zawodów.

Klasyfikacja generalna Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach - zarówno w open, jak też kategoriach wiekowych - odbywa się automatycznie dla wszystkich, którzy wybiorą następujące konkurencje rywalizacji: techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich oraz dowolną w KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej. Dla najlepszych przewidziano nagrody, w tym finansowe.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 08 czerwca 2022 12:36
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
03:03
2 tygodnie temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie Ultrabiel
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie 36. Bieszczadzki Bieg Lotników
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
Sty 23
Więcej

Brak postów do publikacji.

lubią nas