Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wybiegaj sobie biegówki w Jedlinie-Zdroju!

opublikowano: 03 października 2014 autor: Michał Chmielewski
Jedlina-Zdrój postawiła na zimę. W ramach jesiennej akcji „Biegiem na Biegówki" promowane są nowe trasy dla miłośników narciarstwa klasycznego.

Kolejne polskie miasto stawia na sport, a co cieszy nas najmocniej – na narty biegowe. W dolnośląskiej Jedlinie-Zdroju w umiejętny sposób połączone zostały dwa światy: letni i zimowy. W ramach organizowanego przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, Team Biegaj w Jedlinie i wałbrzyski Klub Biegacza „TeMMPo" Jedlińskiego Jesiennego Maratonu na Raty 2014 zachęca się lokalną społeczność do sięgnięcia jednocześnie po lekkoatletykę i narciarstwo.

- Po ogromnym sukcesie Półmaratonu Górskiego dotarły do nas sygnały, że raz w roku to za mało, chcemy w Jedlinie biegać częściej! W odpowiedzi na te głosy w okresie wakacji przeprowadziliśmy cykl spotkań pt.: "Pałacowe Bieganie". To zainspirowało nas aby zorganizować Jedliński Jesienny Maraton na Raty, którego ostatnie spotkanie będzie okazją do wręczenia jednemu z uczestników nowiuteńkich biegówek – mówi Grzegorz Kalinowski, jeden z koordynatorów imprezy. Chociaż sam preferuje starty bez nart, z dwoma deskami też radzi sobie nieźle. W 2013 roku ukończył Bieg Piastów na 50 kilometrów. Teraz swoimi hobby zaraża innych.

Kalinowski: Zima będzie kolejnym etapem działań. Zamierzamy na trasach biegowych organizować spotkania, na których będzie można nauczyć się techniki biegu. Chodzi o podstawy. Takie zimowe dreptanie jest świetnym kondycyjnym przygotowaniem się do kolejnego sezonu biegowego. Lekkoatletyka działa na narty, narty na lekkoatletykę. I to jest to.

Pierwsza z czterech edycji cyklu odbyła się 21 września, ale uczestnicy, którzy dołączą do akcji dopiero teraz, wciąż mają okazję na wzięcie udziału w losowaniu nagrody głównej – nart biegowych. Każda z czterech rund mierzy ok. 14 km – aby zostać Maratończykiem na Raty 2014 należy pokonać trzy z nich. Razem wychodzi idealnie 42 kilometry. Oprócz kuponu konkursowego, który otwiera drogę do wygranej, uczestnicy otrzymają też na pamiątkę okolicznościowy medal. Dla pilnych biegaczy (tych, którzy pojawią się na wszystkich etapach) przewidziano drugi kupon, dzięki któremu szanse w loterii wzrosną. Kolejne biegi przewidziano na 5 i 26 października, a 9 listopada rozegrany zostanie ostatni etap Maratonu – Etap Joker. Cykl ma charakter otwarty, warto też zauważyć, że udział w nim jest darmowy. Biegacze ruszają o godz. 10:00 spod Pałacu Jedlinka.

Jedlina poprzez tę akcję propaguje nowo powstałe trasy. Zrealizowano już oficjalną mapkę, z której wynika, że do dyspozycji narciarzy będą trzy pętle: jedna płaska w okolicach boisk przy ul. Kłodzkiej, a dwie kolejne w pobliżu kompleksu „Czarodziejska Góra". O ich wytyczeniu debatowano już jakiś czas temu, ale na dobre projekt ruszyć ma od tego sezonu. Gdy tylko spadnie śnieg.

W załączniku pod artykułem znajduje się regulamin imprezy. Poniżej mapka tras biegowych w Jedlinie-Zdrój.

Mapa narciarskich tras biegowych w Jedlinie Zdroju  

zaktualizowano piątek, 03 października 2014 07:40
Oceń artykuł
(1 głos)
Michał Chmielewski

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas