Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Przywitanie Nowego Roku 2019 na biegówkach pełne atrakcj i dobrej zabawy

opublikowano: 07 stycznia 2019 autor: MT-SPORT
Obóz Sylwestrowy już za nami. W nowy rok 2019 tradycyjnie wjechaliśmy na nartach. A było to tak... Przeczytaj relację z pierwszego w tym sezonie biegówkowego turnusu zorganizowanego przez MT-SPORT i nabiegowkach.pl.

W piątek 28 grudnia 2018 roku rozpoczęliśmy nasz obóz wspólną kolacją, po której na spotkaniu organizacyjnym omówiliśmy program i wszyscy uczestnicy otrzymali obozowe czapeczki biegowe. Dzień kolejny rozpoczęliśmy od tradycyjnego rozruchu porannego. Pierwsze ślizgi na nartach – to wycieczka za granicę pod górkę, z górki, przez mostek, ubitym szlakiem w śniegu po kolana dotarliśmy do Izerki. Tam w Piramidzie uśmiechały się do nas jagodowe knedliki, wieczorem ognisko, kiełbaski i coś na dobre trawienie.

Zajęcia

Następny dzień to intensywne ćwiczenia stylu klasycznego na jakuszyckich trasach - Samolot, Czekolada, Jelenie Łąki, Rozdroże pod Cichą Równią i Górny Dukt, a potem lunch i regeneracja w Cieplickich Termach. Na zakończenie dnia w sali kominkowej wieczór biesiadno-kolędowy "doprawiony" wykładem o doborze sprzętu i ubiorów do narciarstwa biegowego.

Dzień trzeci - Sylwester. Piękna słoneczna pogoda, bajkowa zimowa sceneria i dalszy ciąg penetracji tras biegowych w Jakuszycach, doskonalenie techniki pod bacznym okiem trenerów Marka i Tomasza, po czym powrót do hotelu na nartach. Przebiegliśmy prawie 20 km. Chwila relaksu, lunch, powrót na Białą Dolinę i ćwiczenia technik zjazdowych oraz przygotowanie tras pod Bieg Sylwestrowy.

O godzinie 19:00 rozpoczęliśmy bal sylwestrowy. Uczestnicy wykazali się wyobraźnią i poczuciem humoru w doborze kreacji. Była Czarownica na kiju narciarskim, Murzyn, czyli Mużina, przybył nawet Nieświęty Mikołaj, od którego wszyscy otrzymali prezenty wykonując "losowe" polecenia. O godzinie 24:00 witamy Nowy Rok na Białej Dolinie. Na nartach, pijemy szampana, składamy życzenia i przystępujemy do rywalizacji sztafet. Wystartowały 4 pięcioosobowe drużyny, a rywalizacja na trasie była zacięta, ale równorzędna. Wszyscy uczestnicy Biegu Sylwestrowego zostali udekorowani medalami własnoręcznie wykonanymi przez organizatorów. A po zawodach dalszy ciąg zabawy na parkiecie.

1 stycznia przywitał nas deszczową aurą, co jednak nam nie przeszkodziło udać się na nartach na wycieczkę przez Białą Dolinę, Ściernisko, Hutę do naszej bazy. Po wspólnym obiedzie pożegnaliśmy się umawiając na kolejne spotkania na nartach tej zimy i wspólne przywitanie roku 2020, na które zapraszamy w imieniu MT-SPORT.

Marek & Jagoda

zaktualizowano wtorek, 08 stycznia 2019 06:50
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas