Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Relacje z wypraw i wyjazdów

Laponia 2021. Relacja z wyprawy na północ Szwecji na biegówkach i nartach backcountry

piątek, 19 marca 2021 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Dwa lata temu dostałem psa północnego pierwotnego rasy łajka karelska – Sybira. Pies ten przewartościował moje podejście do podróżowania. Obydwaj weszliśmy na nieznany nam teren – zima na dalekiej Północy. W tym roku przyszła kolej na wyprawę do szwedzkiej Laponii.

Rajalta rajalle hiihto 2019 czyli Finlandia w poprzek na biegówkach

poniedziałek, 25 marca 2019 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Jak myślicie, ile czasu zajmie przebiegnięcie na nartach Finlandii od granicy rosyjskiej do szwedzkiej? Autor tej relacji zrobił to w tydzień. Razem z grupą podobnych zapaleńców z 15 krajów świata. Czy było warto? Koniecznie przeczytajcie!

Chmielewski w podróży: Lillehammer

czwartek, 04 września 2014 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Podczas wakacyjnych podróży nasz redaktor zawitał do Lillehammer. Przeczytajcie co może zainteresować tam narciarza biegowego oraz kogo można spotkać w ośrodku Birkebeineren.

Popiastowska cisza, czyli co dzieje się w Jakuszycach? (FOTOREPORTAŻ)

sobota, 15 marca 2014 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Ciężko uwierzyć, że w tych miejscach jeszcze dwa tygodnie temu biegano na nartach. Jeszcze ciężej, gdy pomyśli się, że odbywał się tu jeden z największych biegów narciarskich świata. Dziś - zamiast nart - w modzie są tu rowery.

Inne Spacery po Hardangervidda, cz. 6, praktyczne wskazówki

czwartek, 04 sierpnia 2011 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Być może przydługa opowieść rozbudziła w kimś niezdrową emocję, by samego siebie wpakować w podobna kabałę. Piszę niezdrową, bo się przeziębić można, portfel niemal do cna opróżnić, z towarzyszem takiej podróży poróżnić, a nawet zapaść na nieuleczalną chorobę – wycieczkocholizm-z-pulkami-po-śniegu. Kto świadom tych ograniczeń wciąż rozważa podobną wycieczkę, niechaj przygarnie garść niefachowych porad.

Letnie bieganie na nartach w tunelu w Oberhofie

czwartek, 21 lipca 2011 w Relacje z wypraw i wyjazdów
W Europie istnieje przynajmniej 5 „tuneli" do uprawiania narciarstwa biegowego. Towarzystwo Narciarskie „Biegówki" pod koniec czerwca 2011 roku odwiedziło jeden z nich – w Oberhofie. Oto nasze wrażenia.

Inne Spacery po Hardangervidda, cz. 5

środa, 13 lipca 2011 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Trzeba było łazić pięć dni, żeby doprowadzić się na skraj. Wyjrzeć za krawędź. Dokonać odkrycia... Dzień ostatni. Kuchenka padła, więc chyba musimy się wycofać w jednym skoku do naszego samochodu. Stąd, z Marbu, przez Kalhovd, to nieco ponad 40 kilometrów.

Inne Spacery po Hardangervidda, cz. 4

środa, 06 lipca 2011 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Długo nie mogę zasnąć. Czuję w nogach, że śnieg powoli przysypuje namiot. W głowie kłebią się myśli. Chyba nie skończymy tak jak ci panowie na Spitsbergenie? Tam chociaż są ratownicy, tu na ratunek nie ma szans.

Inne Spacery po Hardangervidda, cz. 3

środa, 29 czerwca 2011 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Poranek na podobnych wycieczkach zwykle wygląda tak samo. Człowiek ledwo oko otworzy, wychyli głowę z puchowej mumii, już mu zimno. Trzeba nakopać śniegu do garnka, rozpalić kuchenkę i wsłuchiwać się w szumiący palnik przez godzinę czy dłużej.

Inne Spacery po Hardangervidda, cz. 2

poniedziałek, 20 czerwca 2011 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Dwa tysiące kilometrów dziesięcioletnim samochodem. Pięć państw. Dwa promy. Dwa i pół dnia w drodze. Wreszcie w niedzielę 4 kwietnia 2010 roku około godziny 15 przypinamy narty do nóg, a pulki do uprzęży.
Strona 1 z 2

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas