Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 10 lutego 2022 [RAPORT]

opublikowano: 10 lutego 2022 autor: Redakcja

W Kościelisku doskonałe warunki

W Kościelisku doskonałe warunki
Mimo odwilży, szczególnie odczuwalnej na nizinach, w górach wciąż panuje zima. Informacje, które spłynęły do nas w czwartek z polskich tras biegowych są optymistyczne. Praktycznie wszędzie da się biegać w dobrych warunkach. Uwaga! W niektórych miejscach w nadchodzący weekend odbywać się będą zawody, więc ruch turystyczny może być tam utrudniony. Zapraszamy do zapoznania się z raportem śniegowym z polskich tras.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich jest bardzo dużo śniegu. Choć do Jakuszyc przyszła mała odwilż z temperaturą niewiele ponad zerem, to warunki wciąż są bardzo dobre. Gospodarz tras - Stowarzyszenie Bieg Piastów - ratrakuje wszystkie trasy z wyjątkiem odcinka wokół Krogulca (nie mylić z Kozińcem).
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Tauron Duszniki Arena: Na Arenie odwilż, w ostatnich dniach padał też śnieg. Mimo to trasy jeszcze we środę były przejezdne. Od piątku do niedzieli na trasach odbywać się będą zawody, obiekt będzie więc zamknięty w godzinach ich trwania.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory: 8 lutego po południu ratrak ponownie wyjechał na trasy w Górach Bialskich, odświeżając szlaki w Dolinie Białej Lądeckiej oraz na Dukcie nad Spławami w kierunku Przełęczy Suchej. Została też ponownie przygotowana Pętla Rezerwatowa i Pętla Bialska oraz odcinek Pętli pod Czernicą z Wielkiego Rozdroża do Przełęczy Dział. Z Przełęczy Suchej ratrak zjechał Drogą Marianny do Nowej Morawy. Czeskie ratraki przygotowały Szengeny, Pohadkę oraz Pralinkę. W górach pokrywa śnieżna
wynosi od 10 do 45 cm. Ratrak wyjedzie ponownie na trasy, gdy temperatura spadnie poniżej zera, ma to nastąpić z piątku na sobotę.
Góry Sowie
W Górach Sowich odwilż, śnieg mokry, ale jest go dużo. Przygotowanych przez ratrak jest 27 km tras. Tory do klasyka na wszystkich trasach trzymają się dobrze, do łyżwy za miękko. Są miejsca z czystym śniegiem, ale pod drzewami leży igliwie i gałązki. Da się biegać, do spacerów jest świetnie. W dniach 11-19 lutego na trasach Gór Sowich odbywa się Bieg Gwarków w wersji hybrydowej.
Źródło: Sowie Szczyty

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce pełno śniegu, choć w czwartek była odwilż, to już pod wieczór zaczynało lekko mrozić. W weekend na Kubalonce odbędą się zawody "Bieg o Istebniański Bruclik", w sobotę biegi dla dzieci, w niedzielę dla dorosłych.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku piękna słoneczna pogoda, mimo dodatnich temperatur w ciągu dnia trasy mają się bardzo dobrze. Pokrywa śnieżna wynosi 40 cm, a długość przygotowanych tras to 11 km. W najbliższy weekend 13 lutego na trasie wokół stadionu biathlonowego odbędzie się Bieg Walentynkowy Parami - https://www.facebook.com/events/687280815964713/.
Gorce - Nowy Targ
Na trasach biegowych w Nowym Targu warunki od bardzo dobrych po dobre. W czwartek była odwilż, w piątek ma padać niewielki śnieg, a na weekend prognozowany jest mróz. Trasy są ratrakowane na bieżąco. W sobotę 12 lutego, od samego rana będą ratrakowane wszystkie trasy. Przygotowane zostaną:
  • Czerwony szlak narciarstwa biegowego na lotnisku wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem" 14km.
  • Niebieski szlak narciarstwa biegowego z lotniska obok Rancho Lot, wzdłuż rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem". Wyratrakowane zostanie pierwsze 4 km od strony Nowego Targu do Szaflary „Tewikiel" (miejsce łączenia się ze szlakiem czerwonym).
  • Szlak Narciarstwa biegowego w „Borze Kombinackim" 6km.Tutaj będzie mała zmiana przebiegu trasy w związku z budową nowej "Zakopianki".
  • Sztucznie naśnieżany i oświetlony po zmroku narciarski stadion biegowy obok Miejskiej Hali Lodowe j- 400m.

Gorce - Obidowa
Pomimo odwilży warunki na trasie są rewelacyjne. Temperatura utrzymuje się w okolicach zera. Prognozy zapowiadają na najbliższy weekend ujemne temperatury w nocy do -10°C, a w dzień +1/+2°C i słonecznie. Pokrywa śnieżna to przynajmniej 40 cm. Trasy ratrakowane są codziennie - obie doliny są gotowe już o godz. 8 rano. Dolina Lepietnicy - trasa o długości 11 km - mniej wymagajaca - dla każdego początkującego, na pierwszych 2 km należy uważać, bo mogą pojawić się zaprzęgi konne. Dolina Obidowca - 9 km - polecana jest dla zaawansowanych narciarzy. Tor do stylu klasycznego wyciśnięty jest na całej długości tras, środek przygotowany do stylu łyżwowego. W sobotę w godzinach 8-11 na trasach pojawią się też biegacze górscy (na nogach) biorący udział w Turbacz Winter Trail. Gospodarze przypomianją o konieczności dokonania opłaty za korzystanie z tras, należy ją uiścić w punkcie kasowym i pobrać paragon.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej pokrywa śnieżna ma już ponad 1 metr. Trasa czynna 7 dni w tygodniu, oświetlona po zmroku. Przygotowana do techniki klasycznej i łyżwowej.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Warunki bardzo dobre, trasy przygotowane na długości 6 km z torami do klasyka i łyżwy. Śniegu bardzo dużo pomimo okresowych deszczów i dodatniej temperatury.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 17 lutego 2022 16:55
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas