Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 13 stycznia 2022 [RAPORT]

opublikowano: 13 stycznia 2022 autor: Redakcja

Dobre warunki do biegania na nartach aktualnie w Polsce tylko na sztucznie naśnieżanych trasach. Na zdjęciu trasa w Ptaszkowej.

Dobre warunki do biegania na nartach aktualnie w Polsce tylko na sztucznie naśnieżanych trasach. Na zdjęciu trasa w Ptaszkowej.
Zima wciąż jest nieprzychylna dla narciarzy biegowych w Polsce. W Karpatach praktycznie brak warunków do biegania po trasach z naturalnym śniegiem, tam sytuację ratują ośrodki sztucznie naśnieżone. W polskich Sudetach można biegać jedynie w Jakuszycach. Szczegółowe informacje znajdziesz w dzisiejszym raporcie śniegowym z polskich tras biegowych.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach sytuacja niewiele zmieniła się od ubiegłego tygodnia. Śniegu na trasach praktycznie nie przybyło. W czwartek rano ratrak przejechał po Dolnym i Górnym Dukcie oraz drodze na Kopalnię z Rozdroża pod Cichą Równią. Dostateczne warunki panują też na spacerówce do Orla, Samolocie oraz na trasie Rozdroże pod Cichą Równią - Orle.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Niestety w Górach Bialskich śniegu nie przybyło, praktycznie brak warunków do biegania zarówno po polskiej, jak też czeskiej stronie gór.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Brak warunków do biegania na nartach.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku pokrywa śnieżna wynosi 10 cm, to za mało by przygotować trasy.
Gorce - Nowy Targ
W czwartek Nowy Targ był tylko lekko poprószony śniegiem, warunków do przygotowania tras brak.
Gorce - Obidowa
W Obidowej za mało śniegu na przygotowanie tras.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Brak warunków do biegania.
Źródło: Trasy Mogielica
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej warunki wyśmienite. Można biegać na trasie o długości ponad 1500 m. Pokrywa śnieżna wynosi 50 cm. Trasy przygotowane zarówno do klasyka, jak też łyżwy, po zmroku oświetlone. Na miejscu czynna wypożyczalnia.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Niski - Ptaszkowa
Niskie temperatury w ostatnich dniach pozwoliły sztucznie dośnieżyć trasy, obecnie można biegać na odcinku 1500 m z założonym torem do klasyka i ścieżką do łyżwy pośrodku trasy. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi 30 cm. W nadchodzący weekend nie ma zaplanowanych zawodów, więc trasy będą dostępne dla wszystkich. Wypożyczalnia na miejscu czynna jest codziennie od 7:00 do 20:00. Trasy czynne są do 21:00 (po zmroku oświetlone).
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Trasy biegowe w Krynicy są zamknięte z powodu braku śniegu.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 13 stycznia 2022 17:58
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas