Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pytanie do dietetyka

Pytanie do dietetyka

Na pytania czytelników odpowiada Emilia Romanowicz - dietetyk Fit Kuchta. Ma na swoim koncie 15 medali Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Od kilku lat dzieli się wiedzą realizując się zawodowo jako dietetyk i trenerka personalna. Nowo poznane teorie testuje na sobie. Eksperymentuje poszukując naturalnych sposobów na zachowanie zdrowia i szybszej regeneracji, co w sporcie wyczynowym jest bardzo ważne. Inspiruje do budowania formy na solidnych fundamentach zdrowego odżywiania i zoptymalizowanego treningu. Pomaga innym znaleźć drogę do dobrego samopoczucia i realizacji sportowych marzeń.

ZAPYTAJ DIETETYKA

Nasi czytelnicy, także alergicy i osoby na dietach oczyszczających, mogą skorzystać z indywidualnych porad Fit Kuchty, uzyskać plany żywieniowe dostosowane do okresu przygotowań oraz uwzględniające stany zdrowotne, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wystarczy się skontaktować.

strona internetowa: www.fitkuchta.pl
telefon: 505 250 002

O co pytamy? O konkretne zagadnienia. Nie pytamy o bardzo ogólne tematy, które wymają długich wyjaśnień. Nie zadajemy pytań podobnych do tych, na które udzielono już odpowiedzi. Nasz ekspert zastrzega sobie prawo nieudzielenia odpowiedzi na dowolne pytanie bez podania przyczyny odmowy.

Pytania zadane przez czytelników

Jakie preparaty regeneracyjne nie zawierają hydrolizatu białek zwierzęcych?

w kategorii Pytanie do dietetyka
Olimp pro odpada, co do R2 Enervit nie mam pewności. Pani Emilio liczę na fachową poradę dla wegetarianki.

Uzupełnienie węglowodanów miedzy startami dzień po dniu

w kategorii Pytanie do dietetyka
Dzień Dobry, proszę o podanie sposobu na błyskawiczne uzupełnienie poziomu węglowodanów pomiędzy biegami 50CT i następnego dnia 25CT na tegorocznym Biegu Piastów. Dziękuję i pozdrawiam.

Odżywianie ketogeniczne w sporcie

w kategorii Pytanie do dietetyka
Czy zna Pani dietę ketogeniczą i jakie ma Pani opinię o takim sposobie odżywiania u sportowców?

Co jeść przed treningiem?

w kategorii Pytanie do dietetyka
Podczas długiego wybiegania (po ok. 1 h) odczuwam spadek energii i koncentracji. Na śniadanie zazwyczaj jem bułkę z miodem, po której czuję się lekko. Czy mam coś zmienić w swojej diecie?

Siła czy masa?

w kategorii Pytanie do dietetyka
Narciarz biegowy powinien być silny. Gdy patrzę na letnie zdjęcia najlepszych narciarzy, to oni są bardzo szczupli. Czy brakuje im siły, czy może stosują jakąś specjalną dietę, która pozwala im nabrać siły bez wzrostu masy?

Co zrobić by schudnąć?

w kategorii Pytanie do dietetyka
Mam 22 kg nadwagi. Jaką dietę powinnam stosować by szybko zrzucić wagę?

Czy amator poprawi wyniki dzięki diecie?

w kategorii Pytanie do dietetyka
Jestem amatorem, który od niedawna zaczął uprawiać biegi narciarskie. Chciałbym startować w zawodach, mam swoje cele i ambicje. Jednak jestem na początku przygody z tym sportem. Wiem, że czeka mnie dużo pracy nad kondycją, techniką, siłą. Pewnie minie trochę czasu zanim nabiorę doświadczeń. Czy w moim przypadku warto sobie zawracać głowę dietą? Czy nie lepiej skupić się na treningu? Gdzie szybciej mogą pojawić się efekty?

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas