Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Cologna? Legkow? Nie znam, mieszkam w Polsce

czwartek, 26 grudnia 2013 w Stylem dowolnym
Większość z nas narty biegowe kojarzy wyłącznie z Justyną Kowalczyk. Nic dziwnego – polskie media na temat męskiej rywalizacji milczą. Szkoda, bo jest o wiele ciekawsza.

Jakie są korzyści, jeśli cud się ziści? O sensie organizacji Igrzysk

wtorek, 12 listopada 2013 w Stylem dowolnym
- Zakopane jest jedyną lokalizacją, którą zgłaszamy do rozgrywania biegów narciarskich - mówi posłanka i była snowboardzistka Jagna Marczułajtis. To bardzo ważne słowa, tylko co właściwie znaczą?

Dario Cologna Day, czyli jak promować dyscyplinę (felieton)

poniedziałek, 29 lipca 2013 w Stylem dowolnym
Po raz trzeci w szwajcarskim kurorcie Val Müstair zorganizowany został Dzień Dario Cologni. Ikona helweckiego sportu zaprosiła do siebie znanych rywali, a także przeprowadziła szereg zajęć dla najmłodszych. To wszystko ma zachęcić Szwajcarów do uprawiania narciarstwa. A jak promują sport nasi czempioni?

Mnogość pucharów, czyli problem polskiego kibica (felieton)

środa, 12 czerwca 2013 w Stylem dowolnym
Po świetnych wiadomościach, jakie napłynęły z kongresu FIS w Dubrowniku, emocje nieco opadają. Opadają i odsłaniają pewną bolączkę albo - ładniej ujmując - problem urodzaju. Kibic narciarstwa nie rozdwoi się, więc musi wybrać między biegami a skokami.

Biegówki to nie gorszy kuzyn zjazdówek !

poniedziałek, 24 grudnia 2012 w Stylem dowolnym
Czy narciarstwo biegowe w Polsce zawsze będzie skazane na porównania do narciarstwa zjazdowego? Czy biegówki to tylko "zjazdówki" dla ubogich? Czy media mainstreamowe chcąc promować bieganie na nartach, faktycznie mogą szkodzić dyscyplinie?

Dlaczego warto biegać na nartach wiosną?

poniedziałek, 19 marca 2012 w Stylem dowolnym
Mimo tego, że w niektórych miejscach kraju warunki do biegania na nartach są bardzo dobre, wielu narciarzy schowało już swoje biegówki. Chyba nie wiedzą, co tracą...

Marit Bjoergen a polski futbol

sobota, 25 lutego 2012 w Stylem dowolnym
Gdy wieczorem po piątkowych sprintach Pucharu Świata wracałem przez odludną dzielnicę Szklarskiej Poręby natknąłem się na Marit Bjoergen. Co tam robiła i co mi "powiedziała" o sporcie?

Narty biegowe, czyli “rower na zimę”

piątek, 27 stycznia 2012 w Stylem dowolnym
Co łączy narty biegowe i rower? Od jakiej techniki lepiej zaczynać naukę biegania na nartach? Czy można nauczyć się jazdy na biegówkach z telewizji? O tym pisze Instruktor Wykładowca PZN.

Dlaczego warto biegać na nartach?

poniedziałek, 02 stycznia 2012 w Stylem dowolnym
Zima w tym sezonie nas nie rozpieszcza. W Polsce, czy u naszych południowych sąsiadów możliwości uprawiania sportów zimowych są znacznie ograniczone. Na stokach trudno znaleźć dobre warunki. Ale to tylko jeden z dziesiątków powodów, dla których warto spróbować narciarstwa biegowego.

Zachowajmy rozsądek na trasach biegowych

czwartek, 29 grudnia 2011 w Stylem dowolnym
Od kilku tygodni na Polanie Jakuszyckiej tłum gęstnieje, szczególnie w weekendy. Nic w tym dziwnego. To obecnie jedyne miejsce, gdzie warunki pogodowe pozwalają na komfortowe uprawianie narciarstwa biegowego. Niepokojące jest jednak to, że coraz częściej możemy spotkać się na trasach z zasadami znanymi ze stoków narciarskich, czyli z... brakiem zasad.
Strona 2 z 3

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

6 dni temu
Więcej
Więcej

lubią nas