Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 1) - styl klasyczny - krok naprzemianstronny - FILM

opublikowano: 28 grudnia 2010 autor: Michał Rolski
Krok naprzemianstronny, zwany do niedawna także krokiem z odbicia, to najważniejszy i najczęściej wykorzystywany krok podczas poruszania się na biegówkach. Zapamiętaj 4 podstawowe zasady, które powinny być spełnione, aby poprawnie go wykonywać. Ucz się biegać razem z nabiegowkach.pl.

To już drugi film z cyklu nagranego przez nabiegowkach.pl wraz z instruktorami narciarstwa biegowego z Jakuszyc. W pierwszym odcinku Sławomir Kulej opowiadał o sprzęcie do biegania na nartach. Nadszedł czas na praktykę. W tym odcinku poznasz podstawowy i najczęściej stosowany krok, którym poruszamy się na nartach biegowych w terenie płaskim lub podbiegowym - krok z odbicia - zwany także krokiem naprzemianstronnym.

To co wyróżnia ten film to bogaty komentarz słowny instruktora. Dzięki temu dowiadujemy się o najważniejszych zasadach poruszania się na biegówkach krokiem z odbicia. Na filmie możemy też zobaczyć jak wygląda poprawnie wykonywany krok w wersjach:

  • amatorski - w którym obie narty cały czas są przywarte do ziemi,
  • zawodniczy - gdzie po odbiciu zawodnik jedzie na jednej narcie, a tył drugiej jest oderwany od ziemi.

Przyciemnij tło

Sławomir Kulej - instruktor narciarstwa biegowegoSławomir Kulej

Wieloletni i doświadczony instruktor narciarstwa biegowego. Prowadzi szkołę narciarstwa biegowego Centrum Sportowego Jakuszyce. W młodości wyczynowo uprawiał narciarstwo biegowe, członek Kadry Narodowej juniorów w tej dyscyplinie. W późniejszym okresie pracował jako trener młodzieży. Wciąż czynnie uprawia narciarstwo biegowe, wielokrotnie wygrywał Bieg Piastów techniką klasyczną i dowolną na najdłuższym dystansie w kategorii masters.

tel. 693 104 405
www.kulejsport.pl

zaktualizowano wtorek, 01 stycznia 2013 18:50
Oceń artykuł
(26 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas