Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Chmielewski Artykuły autora:

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

TYLKO U NAS: Rozbudowa Jakuszyc zawisła na włosku. Nordic Festiwal bez nowej infrastruktury!

sobota, 05 kwietnia 2014 w Aktualności
Budowa nowego kompleksu w Jakuszycach stanęła pod znakiem zapytania. - Nie ma szans z ukończeniem prac do 2016 roku – ubolewa burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński. Postanowiliśmy dowiedzieć się, czy w Górach Izerskich w ogóle coś wybudują?

"Złota Justyna" Wolnickiego, czyli biografia nietypowa [RECENZJA]

czwartek, 03 kwietnia 2014 w Z życia
Czy z miłości do dyscypliny, czy z ukochania zawodników, powstało na przestrzeni ostatnich lat bardzo wiele książek o biegach narciarskich. Kamil Wolnicki, choć rewolucji nie przeprowadził, stał się autorem kolejnej ciekawej lektury. Biografii bardzo nietypowej.

Kto jest szybszy? W Zakopanem wyścig narciarze vs. biegacze!

środa, 19 marca 2014 w Zapowiedzi
- Biegacze nie dają szans narciarzom. Drudzy zapowiadają ostrą walkę, a we wszystko wmieszają się jeszcze miłośnicy skitour. Będzie się działo – zapowiada dyrektor zakopiańskiego MOSiR-u Leszek Behounek. Wielka konfrontacja już w sobotę, 22 marca.

Przełomowy 2015: Wazy i Piasty w innych terminach!

wtorek, 18 marca 2014 w Aktualności
Po raz pierwszy od przystąpienia przez Bieg Piastów do organizacji Worldloppet jakuszycka impreza nie pokryje się datą z największym biegiem globu – szwedzkim Vasaloppet. - Trzy gigantyczne biegi jednego dnia to zbyt wiele – powiedział Radiowej Jedynce sekretarz organizacji Angelo Corradini.

Popiastowska cisza, czyli co dzieje się w Jakuszycach? (FOTOREPORTAŻ)

sobota, 15 marca 2014 w Relacje z wypraw i wyjazdów
Ciężko uwierzyć, że w tych miejscach jeszcze dwa tygodnie temu biegano na nartach. Jeszcze ciężej, gdy pomyśli się, że odbywał się tu jeden z największych biegów narciarskich świata. Dziś - zamiast nart - w modzie są tu rowery.

Slackline - ekstremalnie przyjemny trening równowagi

niedziela, 16 marca 2014 w Trening i technika
O znaczeniu równowagi w biegu narciarskim nie powinno się nawet dyskutować. Jej zmysł, odpowiednie wyćwiczenie i późniejsze wykorzystanie mają znaczący wpływ na wynik w zawodach i przyjemność podczas treningu. Form ćwiczenia balansu ciałem jest wiele. My opisujemy jedną z najbardziej ekstremalnych - slackline, czyli chodzenie po taśmie.

Sven-Åke Lundbäck: Krótko, lecz treściwie

środa, 12 marca 2014 w Ludzie
Są w stawce zawodnicy, którzy sukcesy kolekcjonują przez długie lata. Są też narciarze tacy, którym zdobycie wszystkich najważniejszych trofeów zajmuje raptem kilka sezonów. Taki właśnie jest Lundbäck - sportowiec kompletny.

Narciarska Polska bez króla? Mistrzostwa kraju mogą zostać anulowane

czwartek, 06 marca 2014 w Aktualności
Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich mogą zostać odwołane. - Czekamy jeszcze na ewentualną zmianę pogody, ale nie spodziewamy się cudu – przyznaje Wojciech Gawor z Polskiego Związku Narciarskiego.

Vasaloppet: 90 lat tradycji, tysiące anegdotek

środa, 05 marca 2014 w Imprezy
Przez 90 lat budowania legendy Biegu Wazów na jego trasach działy się rzeczy różne. Od Gustava Erikssona, przez Ernsta Alma, aż po Johna Kristana Dahla narciarze tworzyli historię godną osobnej książki. Wszystkich historii opisać nie sposób, ale jest kilka takich, które szczególnie zasługują na uwagę.

Bieg Piastów 2014: Wiara czyni cuda

poniedziałek, 03 marca 2014 w Stylem dowolnym
Pochylam głowę i przepraszam za pesymizm. Do ostatniej chwili nie wierzyłem, że Bieg Piastów organizują cudotwórcy.

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas