Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W marcu team nabiegowkach.pl na konsultacjach trenował elementy zjazdowe

W czwarty weekend marca 2019 uczestnicy całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl trenowali wspólnie na Kubalonce. Głównym programem zjazdu było przećwiczenie technik zjazdowych na trudnych technicznie elementach tras.

Gdy większość polskich narciarzy biegowych zakonserwowała już swoje narty na czas oczekiwania do kolejnej zimy, team nabiegowkach.pl wciąż trenuje. - Należy jak najdłużej zachować aktywność na nartach, by możliwie skrócić czas pomiędzy sezonami. Im dłużej uda się utrzymać dobrą dyspozycję na nartach, z tym wyższego pułapu będziemy rozpoczynać treningi po okresie przejściowym i gdy zacznie się kolejny sezon narciarski, będziemy lepiej przygotowani. W sezonie startowym nie było wystarczająco dużo czasu, by pracować nad techniką, teraz jest na to dobry moment - tłumaczył Józef Michałek - trener teamu nabiegowkach.pl.

Zajęcia odbyły się na Kubalonce. Choć ciepłe powietrze wytopiło wiele śniegu, w wyższych partiach tras pokrywa śnieżna utrzymała się w dobrym stanie, a ich profile doskonale sprzyjały zadaniom, które trener postawił przed sobą i grupą. W planie było przećwiczenie technik zjazdu i dynamicznej zmiany kierunku jazdy na większych prędkościach. Ćwiczono także dwukrok asynchroniczny i jednokrok łyżwowy z podwójnego odbicia - technikę, z której korzystają zawodnicy wyczynowi podczas rywalizacji. Trener urządził bieg sztafetowy, by każdy mógł przećwiczyć elementy techniki na prędkości startowej. Na koniec dwudniowego zjazdu uczestnicy przypomnieli sobie specjalistyczne, narciarskie ćwiczenia poprawiające koordynację, równowagę statyczną i dynamiczną oraz siłę nóg. W najbliższym okresie znajdą się one w planach treningowych, które będą samodzielnie realizować w miejscu zamieszkania.

Wybitnie wiosenna pogoda, czyli słońce i temperatury dochodzące nawet do kilkunastu stopni Celsjusza, pozytywnie naładowała wszystkich energią. Każdy wyjeżdżał z poczuciem dobrze spędzonego czasu, który zaowocował nowymi umiejętnościami.

Kolejne konsultacje dla uczestników szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl zaplanowano na połowę kwietnia. Jeśli w Polsce lub w niedalekiej odległości za jej granicami będzie jeszcze śnieg, zajęcia też mają odbywać się na nartach.

Galerię zdjęć z marcowych konsultacji znajdziesz na facebooku teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas