Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolkowe Grand Prix Polski zaprasza wszystkich miłośników małych kółek

opublikowano: 08 czerwca 2022 autor: Redakcja
30 i 31 lipca 2022 roku w Górach Sowich odbędzie się Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach skupiające trzy biegi zorganizowane na kształt sesji Pucharu Świata FIS w biegach na nartorolkach. Impreza jest otwarta dla każdego i jest świetną okazją do spróbowania sił i bliższego poznania dyscypliny.

To spora atrakcja dla uczestników zawodów poczuć się niczym gwiazdy światowego sportu. Taką możliwość zapewniają biegi nartorolkowego Grand Prix Polski, które w tym roku odbędzie się w ostatni weekend lipca. Tradycyjnie miejscem zmagań będą Góry Sowie na Dolnym Śląsku i miasta Pieszyce oraz Dzierżoniów.

W jeden weekend będzie można wystartować trzy razy:

  • w sobotę 30 lipca przed południem w Pieszycach odbędzie się Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m - bieg pod górę z metą na Przełęczy Jugowskiej (805 m n.p.m.),
  • w sobotę 30 lipca po południu w centrum Dzierżoniowa zaplanowano Knock-Out Sprinty Dzierżoniów - sprinty parami na dystansie 200 m, w których szybszy przechodzi do dalszych etapów rywalizacji,
  • w niedzielę 31 lipca znów w Pieszycach zawodnicy zmierzą się w Pętli Sowiogórskiej na dystansie 25 km na drodze pomiędzy Pieszycami a Bielawą na trasie o płaskim profilu.

Impreza jest otwarta dla wszystkich, zarówno wyczynowców z licencją związkową, zaawansowanych amatorów, jak też rekreacyjnych biegaczy o mniejszym doświadczeniu. W Uphillu Gór Sowich trasa prowadzi wyłącznie pod górę i choć bieg wymaga dobrej kondycji, to niższe prędkości oraz pnący się profil trasy pozwala na jej pokonanie także osobom o mniejszych umiejętnościach. W Pętli Sowiogórskiej trasa jest niemal płaska, kto da radę pokonać dystans, z łatwością ukończy te zawody.

Knock-Out Sprinty Dzierżoniów to naszym zdaniem najbardziej widowiskowa forma rywalizacji na nartorolkach. Zawody odbywają się na dystansie 200 m. Kibice - którzy przychodzą licznie na ten bieg - z łatwością mogą obserwować rywalizację od początku do końca. Ta znów jest bardzo dynamiczna, co chwile ktoś startuje i finiszuje. Wolniejsi odpadają, szybsi awansują dalej. Kto nie czuje się na siłach, by ścigać się w tych zawodach, warto by pokibicował.

Grand Prix Polski na nartorolkach odbędzie się już po raz trzeci, a kultowy już Uphill Gór Sowich na Przełęcz Jugowską po raz szósty. Z pewnością będzie można spotkać wielu znajomych z biegówek. W tej imprezie w większości ścigają się amatorzy, dla których po zakończeniu sezonu startowego w biegach narciarskich przychodzi drugi - na nartorolkach. Po każdym z biegów w Górach Sowich dekorowani są najszybsi w open i kategoriach wiekowych co 10 lat. To dobra okazja, by zmierzyć się z równolatkami.

Zapisy do biegów prowadzone są na stronie www.gpp.nartorolki.pl/zapisy. Przez internet można się rejestrować do 28 lipca, co premiowane jest obniżką w opłacie startowej. Później rejestracja będzie odbywać się także w biurze zawodów.

Klasyfikacja generalna Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach - zarówno w open, jak też kategoriach wiekowych - odbywa się automatycznie dla wszystkich, którzy wybiorą następujące konkurencje rywalizacji: techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich oraz dowolną w KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej. Dla najlepszych przewidziano nagrody, w tym finansowe.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 08 czerwca 2022 12:36
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas