Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

SGB Ultrabiel odbędzie się 7 marca 2020 roku, zapisy już trwają

opublikowano: 19 lutego 2020 autor: Redakcja
Drugi polski maraton narciarski - SGB Ultrabiel - odbędzie się zgodnie z podawanymi wcześniej informacjami w sobotę 7 marca. Zawodnicy zmierzą się klasykiem na najdłuższym dystansie w Polsce - 60 km oraz w biegach krótszych na 20 i 13 km. Można już rejestrować się do zawodów.

SGB Ultrabiel w 2020 roku będzie miał identyczny kształt jak w poprzednim sezonie. Zawody odbędą się na tych samych trasach co przed rokiem, czyli na dystansach - 60 km, 20 km i 13 km. W skrócie można powiedzieć, że tegoroczna impreza będzie kopią tej sprzed roku.

Zawody zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędą się 7 marca w Bielicach koło Stronia Śląskiego na Dolnym Śląsku. Uczestnicy będą ścigać się techniką klasyczną na trasach narciarskich po polskiej stronie Gór Bialskich.

Zapisy przyjmowane są do 4 marca przez internet. Można będzie też zapisywać się w piątek i sobotę przed biegiem na miejscu w biurze zawodów. Jednak zgłoszenia na ostatnią chwilę wiążą się z koniecznością pokrycia znacznie wyższej opłaty startowej. Dlatego opłaca się zapisać wcześniej.

W SGB Ultrabiel w biegach na dystansach 60 km i 20 km, podobnie jak w Biegu Piastów, zawodnicy rozstawieni są do sektorów, a w pierwszej grupie uczestnicy mają wyznaczone miejsca startowe. Sektory są małe, liczą po 50 osób dla komfortu rywalizacji. Do pierwszych sektorów zostaną przypisani na podstawie ich poziomu sportowego wszyscy zawodnicy, którzy dokonają zgłoszenia i wniosą opłatę startową do 1 marca włącznie. Rejestrujący się do zawodów w późniejszym terminie (bądź dokonujący opłaty w terminie późniejszym) godzą się automatycznie na start z dalszych pozycji.

W Górach Bialskich w chwili publikacji tego tekstu panują doskonałe warunki śniegowe. Na polanie startowej, która jest najniższym miejscem na trasie, pokrywa śnieżna wynosi ponad 30 cm. W nocy panują przymrozki, a w dzień temperatura niewiele przekracza zero stopni. Prognozy są pomyślne.

Więcej o SGB Ultrabiel

zaktualizowano środa, 19 lutego 2020 15:41
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas