Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zmiany w organizacji Maratonu Narciarskiego Ultrabiel po 6 latach od pierwszego biegu

opublikowano: 07 stycznia 2022 autor: Redakcja

Na starcie biegu głównego I edycji SGB Ultrabiel w 2016 roku.

Na starcie biegu głównego I edycji SGB Ultrabiel w 2016 roku.
Ultrabiel to maraton narciarski organizowany od 2015 roku w Górach Bialskich przez portal nabiegowkach.pl, firmę MT-Sport i gminę Stronie Śląskie. W 2022 roku bieg zaplanowano na sobotę 19 lutego, lecz po raz pierwszy zostanie zorganizowany bez udziału nabiegowkach.pl.

12 listopada 2015 roku ogłosiliśmy, że planujemy zorganizować najdłuższy bieg narciarski w Polsce. Przeprowadziliśmy wówczas konkurs wśród czytelników portalu nabiegowkach.pl i całej polskiej społeczności narciarskiej na nazwę nowego biegu - drugiego polskiego maratonu narciarskiego. Najbardziej spodobała nam się propozycja "Ultrabiel", nawiązująca do dystansu ultra oraz miejsca startu i mety, czyli Bielic i lokalizacji, w której odbywa się maraton - Gór Bialskich.

Pierwsze zawody odbyły się 12 marca 2016 roku, na dystansach 60, 20 i 10 km. Organizatorami imprezy byli: Michał Rolski - pomysłodawca biegu i redaktor naczelny portalu nabiegowkach.pl oraz Marek Tokarczyk z firmy MT-Sport i Gmina Stronie Śląskie dzięki zaangażowaniu pracowników miejskiej spółki Stroński Park Aktywności "Jaskinia Niedźwiedzia".

W takim składzie organizacyjnym przygotowano pięć edycji biegu, które odbyły się w różnych warunkach śniegowych i na różnych dystansach, zawsze z biegiem głównym na 60 km techniką klasyczną. Dzięki temu wydarzeniu, wielu biegaczy nie tylko mogło ścigać się na najdłuższym w Polsce dystansie, ale także poznać piękne i dzikie Góry Bialskie.

Po sześciu latach redakcja portalu nabiegowkach.pl wycofuje się z organizacji zawodów Ultrabiel, co wyjaśnia Michał Rolski.

"Miałem ogromną satysfakcję, że udało się powołać do życia te zawody, stworzyć od podstaw nowy bieg, wtedy w mało popularnym jeszcze wśród biegaczy miejscu. Teraz Góry Bialskie są już doskonale kojarzone jako miejsce z dużą liczbą tras narciarskich, gdzie warto przyjechać na biegówki, na trening i wycieczkę rodzinną.

Przez te kilka lat Gmina Stronie Śląskie zrobiła ogromny postęp, jeśli chodzi o przygotowanie tras biegowych i stałą informację dla narciarzy, z pewnością zadba o dalszy rozwój zimowego potencjału Gór Bialskich. Zawody Ultrabiel także wpisały się do kalendarza corocznych imprez narciarskich, które warto zaliczyć. Jest to dobry moment na wycofanie się z ich organizacji, bo czasem trzeba coś skończyć, żeby zacząć coś nowego. Może wreszcie sam będę mógł wystartować w Ultrabiel?"

Dziękujemy wszystkim współpracownikom, wolontariuszom oraz zawodnikom maratonu narciarskiego Ultrabiel. Stworzoną przez nas stronę internetową zawodów, profil na facebooku oraz logo przekazujemy pod opiekę Gminy Stronie Śląskie. Współorganizatorem imprezy pozostaje też nadal niezmordowany Marek Tokarczyk wraz ze swoją ekipą MT-Sport.

Mamy nadzieję, że nadal będziemy spotykać się na biegówkach w Górach Bialskich, a może i na trasie zawodów Ultrabiel.

zaktualizowano sobota, 08 stycznia 2022 20:30
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas