Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pobiegnij stylem dowolnym w Spalonej na 12 km w sobotę 25 lutego [ODWOŁANY]

opublikowano: 16 lutego 2023 autor: Redakcja
Bieg odwołany! W sobotę 25 lutego 2023 roku w Salonej (Góry Bystrzyckie) na Dolnym Śląsku odbędzie się jeden z nielicznych polskich otwartych biegów narciarskich, gdzie technika biegu jest dowolna. Bieg Narciarski Ziemi Bystrzyckiej - Polsko - Czeski bieg narciarski stylem dowolnym zaplanowano na dystansie 12 km.

Uwaga! Bieg został odwołany ze względu na topniejący śnieg. Ma się odbyć w nowym terminie w innej formule - jako bieg na nogach.

Zawody znane kiedyś pod nazwą "Bystrzycki Bieg Narciarski" odbywają się co roku w Spalonej (gmina Bystrzyca Kłodzka). Prowadzą po pięknych trasach wokół Jagodnej - najwyższego szczytu Gór Bystrzyckich. Bieg jest jedną z nielicznych imprez w Polsce dającą możliwość pokonania trasy techniką łyżwową, gdyż organizator nie narzuca techniki biegu (styl jest dowolny), można więc zmierzyć się z dystansem zarówno klasykiem, jak też łyżwą.

Trasy w Spalonej szczególnie sprzyjają rywalizacji "łyżwą". Wyratrakowane dukty są bardzo szerokie. Organizator wyciska też tor do klasyka. Trasa jest stosunkowo łatwa, oprócz podbiegu czekającego na zawodników bezpośrednio po starcie i jeszcze jednego, tym razem dość wymagającego podbiegu w okolicach połowy dystansu, pozostałe odcinki są płaskie lub z górki. Niestety trasy narciarskie nie są zamykane na czas zawodów, można więc się na nich spodziewać innych narciarzy. Na części odcinków trasy są współdzielone z turystycznym ruchem pieszym, na szczęście większość piechurów stosuje się do zasad i oznakowań trzymając się skraju trasy, który jest specjalnie dla nich wyratrakowany.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Opłaty startowe finansowane są ze środków unijnych pozyskanych na organizację imprezy. Zawody odbędą się w sobotę 25 lutego, bieg główny dla dorosłych zaplaowano na 11:30. Start zlokalizowany będzie na polanie tuż przed schroniskiem Jagodna.

Biuro zawodów czynne jest w dniu imprezy od 9:00 do 11:00. Zapisy przyjmowane są do 23 lutego do 12:00 przez internet pod adresem: https://formularz.ultimasport.pl/146. Możliwe są też zgłoszenia na miejscu w czasie pracy biura zawodów.

Więcej informacji

zaktualizowano wtorek, 21 lutego 2023 17:27
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas