Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Tygodniowy kurs instruktora biegów PZN od 10 do 17 grudnia w Ptaszkowej

opublikowano: 01 grudnia 2017 autor: Redakcja
W drugi pełny tydzień grudnia (od 10 do 17) w Ptaszkowej odbędzie się kurs na stopień instruktora biegów PZN. Można się jeszcze zgłaszać, jednak by wziać udział w szkoleniu i uzyskać uprawnienia trzeba spełnić kilka warunków.

Do szkolenia na stopień instruktora PZN przystąpić mogą:

  • zawodnicy biegów narciarskich i biathlonu legitymujący się co najmniej III klasą sportową,
  • wszyscy inni po zaliczeniu egzaminu kwalifikacyjnego, który odbędzie sie tuż przed rozpoczęciem kursu o godzinie 16:30.

Jak podaje organizator, celem kursu jest zdobycie szerokiej wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do samodzielnego nauczania. Kurs trwa 7 dni śniegowych, jest kursem głównie dydaktycznym z równoczesnym prowadzeniem treningu technicznego.

Praktyka obejmuje:

  1. Elementy podstawowe, kroki klasyczne naprzemianstronne, kroki klasyczne z równoczesną pracą ramion, kroki łyżwowe, ewolucje zjazdowe również skręty równoległe i telemarkowe oraz instruowanie.
  2. Teoria: analiza techniki, metodyka nauczania, NRS - całość w zarysie - szczegółowo konkurencje klasyczne, organizacja imprez  - sprzęt i ekwipunek narciarski, smarowanie nart, kodeks narciarski, reguły bezpieczeństwa FIS
  3. Organizacja i historia narciarstwa, tereny narciarskie do uprawiania biegów .

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu, w tym egzaminu technicznego, ze średnią oceną 6/10 uczestnik uzyskuje stopień "Pomocnika Instruktora PZN Biegów". Średnia ocen z egzaminu 7/10 i wyższa uprawnia do uzyskania stopnia "Instruktora PZN Biegów".

Zajęcia na kursie poprowadzi Instruktor Wykładowca PZN Maria Nędza, aktualna Mistrzyni Polski Amatorów oraz v-ce Mistrzyni Polski Instruktorów PZN, tel. 782 572 747.

Więcej informacji o kursie:

http://www.sitn.pl/szkolenie/kurs-na-stopien-instruktora-biegow-pzn/200901385,kurs-na-stopien-instruktora-biegow-pzn.html

 

zaktualizowano piątek, 01 grudnia 2017 15:25
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
kafar wyjadę z Poznania około 15-stej i we Wrocławiu powinienem być mniej więcej około 17.30 Jadę sam mam 3 miejsca.
Sie 07
alex404 odpowiedział(a) w temacie Odp: Trasy w Warszawie na forach.
Sie 05
Jandurka dołączył(a) do grupy: Team nabiegowkach.pl
Sie 03
2 tygodnie temu
kafar przyjadę w piątek 10 i będę do końca. żywienie jeśli w Polsce to normalne,jeśli czechy to wolę dietę wegetariańską. pozdrawiam kafar
Sie 02
Więcej
Więcej

lubią nas