Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

"Opowieści z dwóch desek" - recenzja książki

środa, 15 grudnia 2021 w Książki
Do naszej redakcji trafiła książka „Opowieści z dwóch desek" autorstwa Wojciecha Bajaka traktująca o początkach rywalizacji narciarskiej w Polsce i na świecie. Publikacja przenosi nas do lat 1914-1939, gdy w kraju i na świecie rodziła się rywalizacja na dwóch deskach. Czy warto ją przeczytać?

20 kroków po śniegu, czyli co robić (i czego nie robić), by zwiedzić świat na biegówkach [RECENZJA]

czwartek, 11 kwietnia 2019 w Książki
Andrzej Guziński zrobił w sezonie 2018/19 dwie rzeczy, którymi przeszedł do historii. Jako pierwszy z Polaków zdobył 6 tytułów Worldloppet Master. Wydał też pierwszą w Polsce książkę o podróżach po świecie narciarskich biegów długodystansowych, pełną bardzo praktycznych wskazówek.

Zapomniane, lecz wciąż przydatne kroki narciarskie

niedziela, 09 grudnia 2018 w Książki
Lektura książki „Narciarstwo nizinne" z 1951 r. uświadomiła mi, że wraz z rozwojem sprzętu i tras, utraciliśmy wiele z dawnego piękna i bogactwa techniki narciarskiej. Tymczasem zapomniane kroki, takie jak dwukrok, trójkrok czy czterokrok, wciąż są przydatne w wędrówkach narciarskich.

Przewodniki dla narciarzy biegowych i tourowych - Seria z falą - recenzja

czwartek, 04 lutego 2016 w Książki
W Polsce jest wiele ciekawych tras do biegania i wędrowania na nartach. W 2004 roku Wydawnictwo Bezdroża opublkiowało serię czterech przewodników po trasach narciarskich w górach od wschodu do zachodu Polski. Choć od tamtego czasu minęło już sporo czasu, książki te nadal są dostępne i chętnie kupowane przez narciarzy, gdyż wciąż są jedyną tego typu publikacją w naszym kraju. Czy warto je kupić?

„Przewodnik prawdziwych tropicieli”, czyli sposoby na dzieci i zimę

niedziela, 20 grudnia 2015 w Książki
Jak sprawić, by dziecko pokochało narciarskie wycieczki? Najlepiej podarować mu „Przewodnik prawdziwych tropicieli. Zima" Adama Wajraka. A jeszcze lepiej – wspólnie czytać, wędrować na nartach i zachwycać się światem.

Zaangażuj swój umysł, by lepiej biegać na nartach

piątek, 12 grudnia 2014 w Książki
„Psychologia dla sportowców" wydawnictwa Inne Spacery to jedna z nielicznych pozycji dostępnych na naszym rynku, podejmujących ciekawy temat możliwości wykorzystania ludzkiego umysłu do osiągnięcia własnych celów sportowych. Przedstawiamy recenzję tejże książki.

Książka "Psychologia dla sportowców" od 10 czerwca w sprzedaży

wtorek, 10 czerwca 2014 w Książki
Wydawnictwo Inne Spacery przygotowało książkę, która powinna zainteresować osoby uprawiające narciarstwo biegowe zarówno na poziomie wyczynowym, jak też rywalizujących amatorsko. Temat na czasie, bo po publikacji wywiadu z Justyną Kowalczyk dużo mówi się o znaczeniu psychologii w sporcie.

Książka “Droga do Justyny Kowalczyk. Historia biegów narciarskich” już wkrótce w księgarniach

poniedziałek, 13 stycznia 2014 w Książki
Polscy narciarze biegowi rzadko mogą się cieszyć literaturą w języku polskim dotyczącą ich dyscypliny sportu. Dlatego szczególnie nas cieszy, że już 15 stycznia 2014 roku w sprzedaży ma się pojawić książka "Droga do Justyny Kowalczyk. Historia biegów narciarskich", którą nasz portal objął patronatem medialnym.

Utrzymuj wagę - trenuj latem (fragment książki)

czwartek, 15 marca 2012 w Książki
Autor książki "Waga startowa" - Matt Fitzgerald - radzi narciarzom biegowym, aby poza sezonem uprawiali inne sporty wytrzymałościowe, a nawet startowali w zawodach. To pomaga utrzymać wysoką motywację do treningu i zachować kondycję do kolejnego sezonu narciarskiego...

Która dieta najlepsza dla narciarza biegowego? (fragment książki)

czwartek, 05 stycznia 2012 w Książki
W ciągu ostatnich dziesięcioleci zachodni świat opanowała pozytywna mania tracenia zbędnego tłuszczyku za pomocą diet uwzględniających proporcje węglowodanów, tłuszczów i białek, czyli trzech głównych źródeł energii (kalorii) w jadłospisie, często nazywanych makroskładnikami. Każda metoda odchudzania, jaka wchodziła w tym czasie na rynek, proponowała nowy, rzekomo lepszy sposób bilansowania źródeł energii, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki miał sprawić, że szybko i na stałe pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów.
Strona 1 z 2

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas