Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika wciąż bardzo dobre warunki do biegania

opublikowano: 13 marca 2015 autor: Redakcja

Dukt nad Spławami, Góry Bialskie

Dukt nad Spławami, Góry Bialskie
W okolicach Stronia Śląskiego – w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika - szlak narciarstwa biegowego o długości około 68 km jest wciąż utrzymywany. Warunki są porównywalne z tymi w styczniu i lutym.

W marcu, gdy dzień jest dłuższy i częściej świeci słońce, warto wybrać się w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc do biegania na nartach. Gmina Stronie Śląskie rekomenduje trasy w okolicach Bielic (Góry Bialskie) w kierunku Schroniska Paprsek w Czechach, jak i na Żmijowiec (Sienna, Ośrodek Górski „Czarna Góra") w kierunku Schroniska na Śnieżniku. Przejazdy ratraków można sprawdzać na www.bilestopy.cz. Najbliższy przejazd planowany jest przed weekendem 14-15 marca z Siennej w kierunku Bielic. Jeśli warunki śniegowe pozwolą, ratrak dojedzie aż do Bielic. Jeśli nie, na pewno przygotowany będzie świeży ślad na Żmijowcu.

Więcej informacji

Urząd Miejski w Stroniu Śląskim bezpłatnie wysyła wodoodporne mapki szlaku narciarstwa biegowego Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika w skali 1:30 000 (Wydawnictwo Compass, Kraków). Wystarczy podać swój adres i obiecać, że przyjedziecie na biegówki w okolice Stronia Śląskiego, a otrzymacie pocztą  mapkę. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano piątek, 13 marca 2015 10:01
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas