Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Polsce będzie można pobiegać jeszcze w grudniu, przynajmniej na sztucznym śniegu

opublikowano: 08 grudnia 2019 autor: Redakcja

W Ptaszkowej trwa naśnieżanie

W Ptaszkowej trwa naśnieżanie
Niezależnie od tego, czy w Polsce pojawi się wkrótce śnieg, w kilku miejscach kraju jeszcze w grudniu będą gotowe trasy biegowe ze sztucznym śniegiem. Gdzie? Między innymi w Ptaszkowej i Dusznikach-Zdroju. Sprawdź kiedy otwarcie.

Miejsca, gdzie w Polsce sztucznie naśnieża się trasy biegowe, można policzyć na palcach jednej ręki. Armatki śniegowe możemy spotkać głównie w wyczynowych ośrodkach biegowych i biathlonowych, a tych jak wiemy, jest u nas jak na lekarstwo. Kto nie może doczekać się naturalnego śniegu, najprawdopodobniej - jeśli w górach utrzymają się niskie temperatury - będzie już wkrótce miał możliwość postawić narty na sztucznym. Takie pętle dostępne będa w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.

Ptaszkowa

W Ptaszkowej w gminie Grybów niedaleko Nowego Sącza w Ośrodku Sportów Zimowych trwa naśnieżanie tras. - Na ten moment kończymy naśnieżać pętlę 1 km. Mamy 20-30 cm ubitego śniegu na stadionie oraz większej części trasy. Oficjalne otwarcie zaplanowane mamy na 15 grudnia jako "Dzień otwarty CSZ Ptaszkowa" - informuje nas Marcela Marcisz odpowiedzialna m.in. za marketing tego obiektu.

Duszniki-Zdrój

Naśnieżanie trwa także w Dusznikach-Zdroju na Dolnym Śląsku. - Zaczęliśmy śnieżenie na Duszniki Arena w zeszłym tygodniu, korzystamy z każdego możliwego okna pogodowego. Mamy nadzieję otworzyć trasy 25 grudnia - poinformował nas Kierownik ds. sportu w dusznickim MOKiS Łukasz Witek.

My mamy jednak nadzieję, że zima okaże się łaskawa dla polskich miłośników biegówek i jeszcze w grudniu będziemy mogli pobiegać także po naturalnym śniegu w wielu miejscach kraju.

zaktualizowano niedziela, 08 grudnia 2019 13:53
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas