Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 10 grudnia 2020 [RAPORT]

opublikowano: 10 grudnia 2020 autor: Redakcja

Na trasie w Klikuszowej - fotka z 10.12.2020

Na trasie w Klikuszowej - fotka z 10.12.2020
W Polsce na przełomie listopada i grudnia przez kilka dni leżał śnieg, było go jednak za mało, by przygotować trasy biegowe z prawdziwego zdarzenia oraz by się oparł odwilży, która nadeszła z początkiem grudnia. Mamy jednak w kraju kilka sztucznie naśnieżanych tras i "pętelek". I można na nich biegać. Gdzie i w jakich warunkach? Szczegóły w naszym pierwszym raporcie z tras w sezonie 2020/21.

dolnośląskie

Duszniki Zdrój
Duszniki Arena: Niestety nie udało nam sie otrzymać informacji o trasie.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Stronie Śląskie)
Mało kto jeszcze o tym wie, że Stronie Śląskie dysponuje armatką śnieżną i stara się przygotować pętlę biegową przy zalewie. W tym roku podjęto już próbę i przez trzy dni naśnieżano plac przy zalewie, śnieg niestety stopniał, gdy nadeszły wyższe temperatury.

małopolskie

Tatry - Chochołów
Jedną z nielicznych tras w Polsce - i jedną z pierwszych - na których pracują armatki śnieżne, są tereny przy Chochołowskich Termach w Chochołowie. Nie otrzymaliśmy niestety tym razem informacji z ośrodka o stanie tras.
informacja własna
Tatry - Zakopane
Ośrodek COS OPO Zakopane jako pierwszy w tym sezonie udostępnił trasę biegową. Z początkiem mogły korzystać z niej jedynie kadry, kluby, czy zorganizowane grupy sportowe. Zapowiadano otwarcie tras od 7 grudnia także dla użytkowników indywidualnych. Niestety odwilż, która nadeszła, przyczyniła się do pogorszenia warunków na trasie i wciąż mogą z niej korzystać tylko uprzywilejowane grupy.
Źródło: informacja własna
Gorce - Klikuszowa
Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa to nowo dostępny ośrodek do narciarstwa biegowego, który dysponuje sztucznym naśnieżaniem. Tam śnieg się oparł odwilży, pętla na przygotowanym stadionie mierzy 350 m, pokrywa śnieżna wynosi 30 cm. Można biegać klasykiem (są wyciśnięte tory), jak też łyżwą. Trasa jest ogólnodostępna, lecz przy dużej liczbie chętnych pierwszeństwo mają kluby i zawodnicy z licencją. Wejście jest płatne, bilet "normalny" kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł i pozwala na 2 godziny biegania. Obiekt czynny codziennie od 10:00 do 20:00.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
W Ptaszkowej leży śnieg. W ostatnim czasie trasa została dośnieżone i jego pokrywa obecnie wynosi około 30 cm. Do biegania nadają się pętle 500 m i 1 km. Na stadionie są trzy tory do techniki klasycznej, a na pozostałej części tras jeden tor - z prawej strony. Wszędzie oczywiście da się biegać techniką łyżwową. Wejście jest płatne, bilet "normalny" kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł. Na obiekcie obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk i zakrywania ust oraz nosa.
ptaszkowa

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 11 grudnia 2020 09:49
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas