Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 17 grudnia 2020 [RAPORT]

opublikowano: 17 grudnia 2020 autor: Redakcja

Tak wygląda przygotowana trasa w Ptaszkowej

Tak wygląda przygotowana trasa w Ptaszkowej
Na naturalny śnieg przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, tymczasem w Polsce kolejny tydzień można biegać na nartach na sztucznie naśnieżonych trasach. Co ciekawe wszystkie ogólnodostępne trasy, z których otrzymaliśmy informacje, znajdują się w Małopolsce. Gdzie i w jakich warunkach można będzie pobiegać w najbliższy weekend?

małopolskie

Tatry - Zakopane
W ośrodku COS OPO Zakopane obecnie znajduje się najdłuższa pętla do biegania na nartach. Co z tego, skoro nie jest ona publicznie dostępna. W dodatku w nadchodzący weekend - 19 i 20 grudnia - na obiekcie będą odbywać się zawody w biegach narciarskich z cyklu Slavic Cup skierowane wyłącznie do zawodników wyczynowych.
Źródło: informacja własna
Gorce - Klikuszowa
Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa może pochwalić się trzykrotnie dłuższą trasą niż przed tygodniem. Wykorzystano niskie temperatury powietrza i obecnie trasa ma długość prawie 1 km.  Pokrywa śnieżna wynosi 30-40 cm. Można biegać klasykiem (tory są wyciśnięte), jak też łyżwą. Trasa jest ogólnodostępna, lecz przy dużej liczbie chętnych pierwszeństwo mają kluby i zawodnicy z licencją. Wejście jest płatne, bilet "normalny" kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł i pozwala na 2 godziny biegania. Obiekt czynny codziennie od 10:00 do 20:00.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
W Ptaszkowej warunki podobne, jak przed tygodniem. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi 20-30 cm. Do biegania nadają się pętle 500 m i 1 km. Na stadionie wyciśnięto cztery tory do techniki klasycznej, a na pozostałej części tras dwa tory - na skraju z prawej i lewej strony. Środek dla poruszających się techniką łyżwową. Wejście jest płatne, bilet "normalny" kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł. Na obiekcie obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk i zakrywania ust oraz nosa.
 

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 17 grudnia 2020 18:00
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (1)
staszek gra
staszek gra Ptaszkowa na drodze między Nowym Sączem a Grybowem leży geograficznie na terenie Beskidu Niskiego, którego częścią są m.in. Góry Grybowskie :)
21.12.2020, 14:39
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas