Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 17 marca 2022 [RAPORT]

opublikowano: 17 marca 2022 autor: Redakcja
W poniedziałek 21 marca pierwszy dzień wiosny, a na wielu polskich trasach biegowych - zarówno w Sudetach, jak też Karpatach - panują dobre warunki do biegania na nartach. Gdzie warto wybrać się na biegówki zanim sezon całkowicie się skończy?

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich wciąż jest dużo śniegu. Zimne noce go konserwują i spowalniają topnienie. Zdecydowana większość tras jest przejezdna w dobrych warunkach, śniegu zaczyna brakować jedynie na trasie wokół Krogulca. Wszystkie trasy ostatni raz były ratrakowane we środę.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory: We środę w górach spadło trochę śniegu. Dosypało w dolnych partiach gór (pomiędzy parkingiem w górnych Bielicach a drugim stawem p-poż w Dolinie Białej Lądeckiej) około 4 cm. Powyżej 800 m npm dosypało około 10 cm świeżego śniegu. W górach w nocy temperatura spada do -5°C, w dzień wynosi pomiędzy + 2 a +8°C. Pokrywa śnieżna od 4 cm (w dolnych partiach tras biegowych) do 45 cm z racji wysokości, na Dukcie nad Spławami, Białym Spławie oraz Pralince, Pohadce i na Szengenach. W dolnych odcinkach tras mogą w śladzie znajdować się drobne gałązki i szyszki, warto pierwszą część trasy pokonać pieszo, po przejściu około 1,5 km na Czarnym Dukcie i w Dolinie Białej Lądeckiej panują już bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.
Czeskie ratraki na trasy wyjeżdżały w czwartek rano (17 marca), przygotowując Małego i Wielkiego Szengena, Pralinkę i Pohadkę. Polski ratrak prawdopodobnie wyjedzie na trasy w sobotę rano, które trasy zostaną przygotowane to zależy od warunków śniegowych. Informacja o stanie tras pojawi się w komunikacie na facebooku CETiK-u do godziny 9:30.
Droga do Bielic jest odśnieżana przez gminne i powiatowe służby drogowe. Na odcinku pomiędzy leśniczówką w Bielicach a parkingiem w górnych Bielicach mogą miejscami wystąpić niewielkie oblodzenia drogi (łańcuchy nie są potrzebne). W weekend zapowiada się piękna słoneczna pogoda.

Zdjęcie przedstawia trasę na wysokości powyżej 800 m n.p.m.

 

małopolskie

Tatry - Kościelisko
Mimo dodatnich temperatur w Kościelisku warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są dobre. Grubość pokrywy śnieżnej to ok. 20 cm, długość trasy ok. 8 km, przygotowane są tory do techniki klasycznej i łyżwowej. Trasy ratrakowane są w zależności od potrzeb.
Tatry - Zakopane
W Zakopanem trasa na Górnej Równi Krupowej jest nieczynna z powodu zbyt małej pokrywy śnieżnej, na trasę Biały Potok ratrak wykechał we środę i ją przygotował, ale ze względu na mała pokrywę śniegu, nie udało się założyć torów do stylu klasycznego.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu na sztucznie naśnieżanym narciarskim stadionie biegowym obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu panują świetne warunki. Pętla ma długość 400 m i jest płaska. Są tory do techniki klasycznej i łyżwowej. Z trasy można korzystać od 8:00 do 21:00, jest oświetlona po zmroku. Na miejscu szatnia i WC. Parkować należy obok Parku Miejskiego.
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej sezon trwa do 27 marca. Warunki na trasie są bardzo dobre. Przygotowane jest do biegania 2 km tras do klasyka i łyżwy. Trasa jest oświetlona po zmroku do 20:00.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
W Krynicy-Zdroju "U Leśników" sezon został już zakończony, trasy są zamknięte do następnej zimy.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 17 marca 2022 18:25
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas