Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 20 lutego 2020 [RAPORT]

opublikowano: 20 lutego 2020 autor: Redakcja

Na Tauron Duszniki Arena we środy, piatki i soboty można biegać wieczorami przy sztucznym oświetleniu.

Na Tauron Duszniki Arena we środy, piatki i soboty można biegać wieczorami przy sztucznym oświetleniu.
Zima jak dotąd nie ma ochoty opuścić Polski, przynajmniej jej górskich terenów. W Sudetach i Karpatach na wielu trasach utrzymują się bardzo dobre warunki. W Jakuszycach, choć śniegu brakowało w styczniu, obecnie panują najlepsze warunki w tym sezonie, a do dyspozycji narciarzy są niemal wszystkie trasy. Podobnie jest w wielu innych miejscach, choć są i takie, w których śniegu brakuje i z utęsknieniem czekają tam na nowe, zapowiadane opady. Gdzie warto się wybrać w najbliższy weekend? Tego dowiesz się z dzisiejszego raportu.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W nocy ze środy na czwartek w Górach Izerskich dopadało kolejne 10 cm nowego śniegu. Wszystkie trasy (poza Krogulcem) w czwartek zostały przygotowane przez ratrak, wszędzie świetne warunki śniegowe, tylko na łyżwę trochę miękko. Na piątek zapowiadane są kolejne opady śniegu. Uwaga na zmniejszony parking - trwają przygotowania do BP i rozstawiane są namioty. Polecany jest dojazd pociągiem. W sobotę i niedzielę w Jakuszycach odbędą się pierwsze biegi Festiwalu Narciarstwa Biegowego - Biegu Piastów. Trasy zawodów będą na czas rywalizacji wyłączone z ruchu indywidualnego.
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój

Tauron Duszniki Arena: Obecnie wszystkie trasy na Tauron Duszniki Arena są dostępne, można biegać techniką łyżwową i klasyczną. Warunki są bardzo dobre, a na noc z czwartku na piątek planowane jest dośnieżanie. Trasy są oświetlone w środy, piątki i soboty do 21:00. W piątki na trasie w godzinach wieczornych odbywają się otwarte zawody Turbo Bieg.

Zieleniec: brak warunków do przygotowania tras.

Źródło: MOKiS Duszniki-Zdrój
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie (Rychlebske Hory): Wciągu dwóch ostatnich dni przybyło w górach około 10 cm nowego śniegu. Czeskie ratraki Hotelu Paprsek codziennie przygotowują od 40 do 70 km tras narciarstwa biegowego, w tym część po stronie polskiej w wyżej położonych partiach górskich. Niestety mimo opadów ratrak Gminy Stronie Śląskie nie jeździł. Dolina Białej Lądeckiej była uprawiana ratrakiem ostatnio 15.02.2020.
Masyw Śnieżnika: warunki śnieżne od dobrych po bardzo dobre. Pokrywa śnieżna od 20 do 60 cm. Trasy ostatnio były przygotowywane 14.02.2020. W dolnych odcinkach są przetarcia.
Góry Sowie
W Górach Sowich nie ma obecnie warunków do biegania na nartach. Śnieg się utrzymał do wtorku, obecnie na trasach leży głównie igliwie i ziemia.
Źródło: Sowie Szczyty

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Z początkiem tygodnia na Kubalonce panowała odwilż i wyglądało na to, że koniec biegania w tym miejscu jest bliski. Na szczęście zaraz po tym temperatura się obniżyła, w nocy panowały nawet przymrozki, do tego na trasy spadło 5 cm nowego śniegu. Trudno nazwać te warunki rewelacyjnymi, ale jest bezpiecznie i można biegać po trasach.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
Ostatnie opady deszczu oraz dodatnie temperatury w znaczącym stopniu wpływają na Podhalu na warunki panujące na trasach biegowych. Tak też jest w Chochołowie. Jednak na półtora kilometrowej pętli można poruszać się zarówno łyżwą jak i klasykiem. Pokrywa śnieżna wynosi od 15 do 50 cm. W najbliższą niedzielę 23.02.2020 zaplanowano zawody biegowe z okazji 174. Rocznicy Powstania Chochołowskiego.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku warunki do biegania bardzo dobre. W nocy ze środy na czwartek spadło kolejne 5 cm świeżego puchu. Ratrak trasy przygotowywuje codziennie. Nadal do dyspozycji narciarzy jest łącznie ok. 8 km tras z warstwą śniegu ok 30 cm.
Tatry - Zakopane
Trasy biegowe na Górnej Równi Krupowej z powodu małej ilości śniegu nie zostały przygotowane, ale na nartach można pochodzić. Trasa Biały Potok też nieprzygotowana z powodu małej ilości śniegu - wystają kamienie, a od niedzieli prognozowany jest wiatr halny, wiec warunki na trasach mogą ulec jeszcze większemu pogorszeniu.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Trasy są w całości przygotowane na naturalnym śniegu. Mogielica ratrakowana w całości - 21 km - pokrywa śniegu wynosi od 10 cm do 50 cm. Na całej długości jest wyciśnięty tor do techniki klasycznej, można też całość pokonywać łyżwą. Trasa Stumorgi pod szczytem Mogielicy ma długość 2 km, a  pokrywa śniegu od 30 cm do 60 cm.
Źródło: Trasy Mogielica
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
W czwartek w CSZ Ptaszkowa przygotowane było 1,5 km tras - pętle: 1km i 0,5 km. Trasy są przygotowane ratrakiem i mają założony tor do klasyka, a środkową częścią trasy można również biegać łyżwą. Pokrywa śnieżna wynosi około 20 cm. Trasa jest bezpieczna bez wystających kamieni i gałęzi. Na weekend nie są planowane żadne imprezy sportowe, więc trasy będą dostępne dla indywidualnych narciarzy. Parking dostępny przy budynku jak również poniżej, obok zjeżdżalni.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Otwarta jest tylko trasa "zielona" o długości około 1000 m z założonymi torami do klasyka i możliwością biegania łyżwą.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

podkarpackie

Bieszczady - Ustjanowa
W Ustjanowej zima w odwrocie. Obecnie bieganie na nartach jest tam niemożliwe. Od piątku w prognozach są jednak opady śniegu i sytuacja może się znacznie poprawić.
Bieszczady - Muczne
W Mucznem trasy były ratrakowane kilka dni temu, a tor do techniki klasycznej wyciśnięty na całej długości. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest 7 km. Ostatnio dopadało 3 cm świeżego śniegu. Warunki dobre.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 21 lutego 2020 10:02
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas