Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 4 marca 2021 [RAPORT]

opublikowano: 04 marca 2021 autor: Redakcja

W Obidowej doskonałe warunki śniegowe

W Obidowej doskonałe warunki śniegowe
Początek marca, a w wielu miejscach kraju, zwłaszcza w wyżej położonych partiach gór, warunki do biegania na nartach są dobre, bardzo dobre, a nawet znakomite. Korzystajmy ze śniegu, bo nie wiadomo, kiedy zawita do nas kolejna śnieżna zima. Gdzie warto wybrać się na biegówki w nadchodzacy weekend, piszemy jak zwykle w czwartkowym raporcie śniegowym z polskich tras biegowych.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach wciąż dużo śniegu. Praktycznie nie ma przetarć. Miejscami pod drzewami robi się brudno i leży trochę igliwia. Na szczęście prognozy zapowiadają opady przed weekendem, co tylko poprawi warunki. W Jakuszycach do niedzieli trwa Bieg Piastów, który ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywa się w formie indywidualnej. Stowarzyszenie Bieg Piastów na pewno dołoży wszelkich starań, by na weekend przygotować wszystkie trasy, na których odbywają się biegi na dystansach 50 km, 30 km i 25 km. Narciarzy korzystających z tras w celach turystuki i rekreacji prosimy o przepuszczanie zawodników.
Źródło: informacja własna
Góry Bystrzyckie
Spalona: W Spalonej na trasach wciąż leży od 10 cm do 30 cm śniegu, ich stan jest dobry, w kilku miejscach występują „przecierki" i pokrywa śnieżna wyraźnie zmalała. Od piątku prognozowany jest powrót zimy, mrozy i opady śniegu. Ze względu na wysokie temperatury ratrak pauzował, aby nie zniszczyć istniejącego podkładu, w planach jest wyjazd ratraka w piątek, by przygotować trasy.
Lasówka: Brak warunków.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Masyw Śnieżnika - Międzygórze
Brak warunków.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Obecnie pomimo odwilży, trasy w Górach Bialskich są dobrze przygotowane głównie pod styl klasyczny. Najlepsze warunki panują od wysokości ok. 850 m npm, czyli na Szengenach oraz na Drodze nad Spławami aż do Przełęczy Suchej (tam też można biegać stylem łyżwowy) i dalej do Wielkiego Rozdroża, na Drodze Marianny do Nowej Morawy warunki są dobre (rano ślad może być oblodzony, po południu warunki są lepsze). Na 13 Ultrabiel oraz na Drodze na Przełęcz Dział pojawiają się w kilku miejscach przetarcia. Podobnie jest na drodze w Dolinie Białej Lądeckiej, gdzie na pierwszych 1,5 km (do skrętu na Rudawiec) można napotkać na problemy w postaci roztopionego śniegu, który wieczorem przy niskich temperaturach zamienia się w lód. Początek trasy na Czarnym Dukcie też jest w kilku miejscach z przetarciami. Od samego parkingu w górnych Bielicach da się poruszać na nartach. Ogólnie jak na wiosenne temperatury, stan tras narciarstwa biegowego w Górach Bialskich w Gminie Stronie Śląskie jest dobry.
Prognozy zapowiadają opady śniegu przed weekendem. Jeśli to się sprawdzi, to ratrak ponownie wyjedzie na trasy w piątek wieczorem lub sobotę rano (5-6 marca).

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce śnieg ostał się tylko w górnych partiach tras. W połowie tygodnia do biegania nadawało się około 2 km odcinków tras. W tych miejscach, w których pokazały się przetarcia, został ręcznie dosypany śnieg. Na piątek prognozowane są opady. Wiosenny, świeżo spadły śnieg, nie utrzyma się długo, ale może poprawić znacznie warunki na trasie.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku ze względu na odwilż nie da się biegać na nartach.
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu sezon biegówkowy jeszcze trwa. Czynne jest sztucznie naśnieżane „KOŁO" w Parku Miejskim (ul. Parkowa 14). Panują tam bardzo dobre warunki śniegowe. Koło jest otwarte w godzinach od 8:00 do 21:00, ma długość 400 m, jest oświetlone po zmroku, założone są dwa tory do stylu klasycznego oraz tor do poruszania się techniką łyżwową. W godzinach porannych trasa jesgt zmrożona, w ciągu dnia robi się miękko. Wejście na koło możliwe jest od strony parku. Korzystający z terenu parku i "KOŁA" zobligowani są do zachowania zasad (DDM) wynikających z przeciwdziałania epidemii Covid-19. Pozostałe trasy są nieczynne.
Gorce - Obidowa
Warunki do biegania rewelacyjne. Pokrywa śnieżna wynosi od 30 cm do 50 cm na całej długości trasy. Przygotowane są dwa warianty tras na Turbacz: Doliną Lepietnicy 11 km i Doliną Obidowca 9 km - ten wariant zalecany jest do poruszania się w stronę Turbacza. Po obu stronach tras założone są tory do stylu klasycznego, środek przygotowany do stylu łyżwowego. Na trasie brak oblodzeń, pomimo, że nocami panują przymrozki. na trasach obowiązuje ruch prawostronny i należy dla swojego bezpieczeństwa zwracać uwagę na oznaczenia na trasie, aby uniknąć kolizji. Tradycyjnie za wstęp na trasy pobierana jest opłata 5 zł uiszczana w oznakowanych punktach.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej cały czas warunki bardzo dobre. Sztuczny śnieg, wiele razy ubity przez ratrak, ma wielokrotnie większą trwałość, niż śnieg naturalny. Można biegać po 2 km tras przygotowanych do jazdy techniką klasyczną i łyżwową. W weekendy ośrodek czynny jest od 8:00 do 20:00.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej

 

podlaskie

 

Suwalszczyzna - Narciarska Trasa Biegowa "Papiernia"
M
 

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano środa, 15 grudnia 2021 22:26
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas