Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 6 lutego 2020 [RAPORT]

opublikowano: 06 lutego 2020 autor: Redakcja

W Nowym Targu na trasach...

W Nowym Targu na trasach...
Po odwilżach, jakie pogoda zafundowała nam pod koniec ubiegłego tygodnia, wszędzie na trasach pojawiło się sporo nowego śniegu. Z wielu miejsc docierają do nas informacje, że panują najlepsze warunki tej zimy do biegania na nartach. Gdzie warto wybrać się na biegówki w nadchodzący weekend by w pełni skorzystać z zimy?

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach w końcu rewelacyjne warunki. Po dużych opadach śniegu, gdy na trasach pojawiło się nowe kilkadziesiąt centymetrów białej pokrywy, ratrak przygotował nawet 80 km tras biegowych: Dolny Dukt, Górny Dukt, Czarny Kamień do Huty (tu można legalnie biegać z pieskami), Ściernisko, Dzielne Klapki, ich łącznik z Kopalnią Stanisław, Niematematyczna, Woda Mineralna - Bez Łaski, Kopalnia Stanisław - Rozdroże pod Cichą Równią, Krogulec, Cicha Równia, TV Polonia, część Jeleniogórskiej, Jakuszyce - Orle - Samolot - Volvo - Maćkowiaka (boczne Samolotu), Herberta - Justynki, Inhalacyjna, Wokół Koziego Grzbietu, Orle - PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Góry Bystrzyckie
Spalona: Na trasach panują najlepsze warunki w całym sezonie. Pokrywa śnieżna wynosi od 15 do 30 cm. Przygotowane sa tory do klasyka i oczywiście miejsce do biegania łyżwą.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
W ostatnich dniach w górach Bialskich i Masywie Śnieżnika spadło sporo śniegu, przybyło od 35 do 50 cm. Warunki śniegowe są świetne, na trasach założone są ślady do klasyka i do łyżwy.
Góry Bialskie (Rychlebske Hory): Nad ranem 6 lutego ratrak przygotował trasy w Górach Bialskich. Trasy po czeskiej stronie (Rychlebskie Hory) przygotowują na bieżąco ratraki Horskýego hotelu Paprsek. Po obu stronach granicy przygotowanych jest około 100 km tras biegowych, wśród nich: Dolina Białej Lądeckiej od Bielic, Biały Spław, Czarny Dukt, Droga Rezerwatowa, Czarnobielski Dukt, Przełęcz Sucha, Przełęcz Sucha - Nowa Morawa, Velky i Maly Sengen, Magistrala, Millire, Medvedi Bouda, Pohadka, Ostružná, Rampa, Mala i Velka Pralinka.
Masyw Śnieżnika: Trasy nieprzygotowane ratrakiem, ilość śniegu która tam się znajduje, pozwala na poruszanie się turystycznie na biegówkach i śladówkach.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce najlepsze warunki w całym sezonie. Niedawna odwilż oszczędziła śnieg na Kubalonce, który zamienił się w lodowe podłoże. Na to podczas ostatnich śnieżyc spadło dużo nowego śniegu. Biega się po tym znakomicie.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku po zachodniej stronie ul. Nędzy-Kubińca przygotowanych jest 2,6 km tras biegowych z dwoma torami do techniki klasycznej i szeroką na 4 m ścieżką do techniki łyżwowej. Po wschodniej stronie ulicy przygotowana jest trasa do techniki klasycznej o długości 5 km i do techniki łyżwowej o długości 2,5 km. Ratrak pracuje codziennie.
Tatry - Zakopane
W Zakopanem w nocy z czwartku na piątek ma spaść kolejne 20 cm nowego śniegu. W związku z tym w piątek po godzinie 13:00 ma zostać przygotowana trasa "Biały Potok". Natomiast w piątek na godzinę 9:00 planowane jest przygotowanie do biegania trasy na Górnej Równi Krupowej. Biegać na nartach można też na COS - OPO Zakopane, gdzie panują doskonałe warunki śniegowe.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
Po ostatnich opadach śniegu udało się wyratrakować szlaki narciarstwa biegowego w Nowym Targu. Śniegu nie jest dużo, ale zostały przygotowane do biegania:
1. Niebieski szlak narciarstwa biegowego z lotniska wzdłuż rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem" do Szaflar „Tewikiel" (3,5km). Warunki śniegowe bardzo dobre, miejscowo dostateczne.
2. Szlak Narciarstwa biegowego w „Borze Kombinackim" - pętla 5 km. Warunki śniegowe bardzo dobre. Przygotowane zostały również na próbę dwie ścieżki wewnątrz lasu. W „Borze Kombinackim" należy uważać na zrywkę drewna, od ul. Składowej i leśniczówki do Szlaku Wokół Tatr, na samym dojściu do trasy biegowej (odcinek ok. 200m) występują utrudnienia w związku z wylesieniem pod nową Zakopiankę.
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
W Ptaszkowej na trasach leży 30 cm śniegu. Do dyspozycji biegaczy jest 2,5 km wyratrakowanych tras. Są wyciśnięte tory do klasyka i oczywiście szeroka ścieżka do łyżwy. W weekend w ośrodku nie ma żadnych zorganizowanych imprez, trasy będą więc otwarte dla wszystkich.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Na trasach w Krynicy-Zdroju przybyło od ostatniego raportu nawet 50 cm nowego śniegu. Warunki do biegania na nartach są doskonałe, jakich nie było jeszcze tej zimy, w czwartek jeździł ratrak. Trasy są czynne od piątku do niedzieli od 9:00 do 15:00. W wypadku chęci przyjazdu w piątek gospodarze proszą o wcześniejszy telefon 504 298 267. We wszystkie te trzy dni na miejscu dostępni są instruktorzy.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

podkarpackie

Bieszczady - Ustjanowa
W Ustjanowej spadło nawet 20 cm śniegu, w czwartek około południa zaczęło padać i tak ma być do nocy, co oznacza, że może pojawić się kolejne 20 cm białego puchu. Trasy pod Żukowiem nie są póki co wyratrakowane, operatorzy czekają na wspomniane opady. Ślad został założony przez turystów, więc warunki w czwartek były typowo spacerowe. W niedzielę ma odbyć się kolejna edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników, prawdopodobnie będzie zorganizowana na szczycie Żukowia czyli Holicy.
 

pomorskie

Kaszuby - Kartuzy
Niestety w Kartuzach nie pojawiły się opady, które pozwoliłyby na przygotowanie tras.
Źródło: Janusz Meissner - administrator tras w Kartuzach

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 07 lutego 2020 14:53
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas