Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 8 kwietnia 2021 [RAPORT]

opublikowano: 08 kwietnia 2021 autor: Redakcja

W Górach Izerskich wciąż trwa zima...

W Górach Izerskich wciąż trwa zima... Leszek Kosiorowski
Zima w tym sezonie zadomowiła się u nas na dobre. Choć zaskoczyła obsługę wielu polskich ośrodków narciarskich, które zakończyły działalność przed jej odejściem, wciąż są w naszym kraju miejsca, w których można będzie pobiegać w dobrych warunkach w nadchodzący weekend. To tradycyjnie wysokie partie Sudetów i Gorce. Szczegóły znajdziesz w naszym cotygodniowym raporcie śniegowym z polskich tras biegowych.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach przez ostatni tydzień spadło dużo śniegu. Od środy do czwartkowego poranka przybyło 15 cm i w ciągu dnia wciąż padało. Ratraki pracują i przygotowują wszystkie trasy z wyjątkiem Krogulca, Herberta, Ścierniska i Czarnego Kamienia. Warunki na trasach można porówywać z tymi, które panują w styczniu w trakcie śnieżnej zimy. Śmiało można planować weekend na biegówkach, także na najlepszych nartach. Kto wie, czy nie będzie to ostatni weekend z ratrakowaną trasą w tym sezonie, Bieg Piastów niestety nie zdradza swoich planów odnośnie przygotowywania tras po zbliżającym się weekendzie.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Od wtorku w Górach Bialskich spadło około 15 cm śniegu, na trasach biegowych ponownie się zabielilo. W sobotę rano gminny ratrak MIŚ ma wyjechać na odcinki tras: Dolina Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami do Przełęczy Suchej i Wielkiego Rozdroża, Łącznik pomiędzy Czarnym Duktem a Wielkim Rozdrożem oraz Czarny Dukt do parkingu w Bielicach.
Warunki wszędzie na wymienionych odcinkach są od dostatecznych po dobre, problemy występują jedynie w formie przetarć na Czarnym Dukcie oraz w Dolinie Białej Lądeckiej. Na Spławach do Przełęczy Suchej można biegać łyżwą i klasykiem, na pozostałych trasach ze względu na węższe ścieżki sugerowane jest poruszanie się tylko klasykiem.
Czesi w weekend mają przygotowywać Szengeny oraz Pralinkę i Pohadkę, łącznie na pograniczu polsko - czeskim przygotowanych będzie ponad 40 kilometrów tras biegowych.
Tatry - Zakopane
W Zakopanem wciąż czynna jest trasa na COS OPO Zakopane, warunki są tam bardzo dobre. Trasa ma być utrzymywana do 11 kwietnia.
Źródło: informacja własna
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu sezon został już zakończony i wszystkie trasy są nieczynne.
Gorce - Obidowa
W Obidowej na trasie prowadzącej na Turbacz leży jeszcze 30 - 40 cm śniegu, do tego należy doliczyć jeszcze 20 cm niedawnych, świeżych opadów. Ratrak codziennie przygotowuje odcinek o długości 9 km prowadzący na Turbacz Doliną Obidowca. Dolina Lepietnicy nie jest już przygotowywana. Na trasie poprowadzony jest jeden tor do techniki klasycznej i szeroki tor do łyżwy.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
Ośrodek w Klikuszowej działał w tym sezonie do 5 kwietnia. Obecnie trasa jest nieczynna, trwają prace konserwacyjne, a ośrodek szykuje się do sezonu nartorolkowego.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Niski - Ptaszkowa
W Ptaszkowej sezon został zakończony, ośrodek jest zamknięty.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 08 kwietnia 2021 18:39
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas