Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Licencja na dobre szkolenie

opublikowano: 24 stycznia 2013 autor: Michał Horodeński, Robert Mucha

Licencja na dobre szkolenie

Robert Taperek
Czy to jeszcze moda, czy może już biegówkowy amok? W styczniowe weekendy w samej Warszawie wypożyczalnie realizują średnio kilkaset wydań dziennie - w znakomitej większości dla osób początkujących i słabo jeżdżących. W Jakuszycach liczbę wypożyczeń nart w każdy weekend można liczyć w tysiącach. W ślad za wypożyczaniem nart idzie zapotrzebowanie na usługi szkoleniowe. Ale jak wybrać dobrą szkołę biegania?

Polacy pokochali biegówki i każdy śnieżny dzień starają się dobrze spożytkować. Początkujący chcą zgłębić wiedzę tajemną, a samo oglądanie Pucharu Świata z Justyną Kowalczyk im nie wystarcza. Wtedy na scenę wkraczają instruktorzy i szkoły narciarstwa biegowego.

Towarzystwo Narciarskie Biegówki obrało sobie ambitne cele. Po akcjach „Stwórzmy razem 1000 tras", „Pokonać strach" czy „Biegówkowa Masa Krytyczna" przyszedł czas na wieloletni program „Licencjonowane Szkoły Narciarstwa Biegowego TNB". Co to jest? Po co i dla kogo? Oto kilka prostych odpowiedzi.

Licencje LSNB TN Biegówki są przyznawane podmiotom gospodarczym, klubom sportowym, stowarzyszeniom, fundacjom oraz innym podmiotom, posiadającym osobowość prawną, co ma się przyczynić do zwiększonej pewności w relacjach szkoła-klient. Zajęcia dydaktyczne w Licencjonowanej Szkole Narciarstwa Biegowego są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, nadzorowaną przez Kierownika Wyszkolenia. Warto podkreślić, iż Kierownik Wyszkolenia musi wykazać się odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i uprawnieniami poświadczonymi dokumentami. W pierwszych latach funkcjonowania standardu LSNB TN Biegówki respektowane są następujące uprawnienia:

  • trener dyscypliny sportu - narciarstwo biegowe,
  • instruktor dyscypliny sportu - narciarstwo biegowe,
  • instruktor biegów PZN, uprawnienia wydane przez SITN PZN,
  • instruktor biegów PZN, uprawnienia wydane przez PZN,
  • instruktor rekreacji - narciarstwo biegowe,
  • inne renomowane uprawnienia (np. wydane przez podmioty zagraniczne), których akceptacja pozostanie do decyzji Zarządu TN Biegówki.

Dużym szacunkiem i zaufaniem TN Biegówki darzy Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Organizacja ta, od lat zajmująca się narciarstwem masowym, organizuje kursy kadrowe na instruktora biegów narciarskich. Obok uczelni sportowych jest głównym wsparciem dla osób chcących pracować jako instruktor narciarstwa biegowego. Wzorując się na tego typu organizacjach z Polski, ale także Europy i świata, TN Biegówki przygotowuje się także do wprowadzenia unifikacji kadry szkoleniowej i wdrażania najwyższych standardów szkoleń.

Wypowiedz się !

Czy uważacie, że przyznawanie licencji szkołom narciarstwa biegowego to dorby pomysł? Jakimi kryteriami kierujecie się lub kierowalibyście się przy wyborze szkoły, czy instruktora? Podziel się z nami swoją opinią na forum.

Program Licencji dla szkół ma również podłoże marketingowe. TN Biegówki aktywnie wspiera zarówno swoich członków, jak również współpracujące podmioty. Informacje o działaniach szkół są prezentowane w klubowym newsletterze, na stronie internetowej oraz na profilu na facebooku.

Podsumowując, TN Biegówki zaprasza do współpracy wszystkie podmioty, które chcą rozwijać narciarstwo biegowe. Dla dobra nas wszystkich narciarzy.

Więcej informacji

Szczegółowy opis programu „Licencjonowane Szkoły Narciarstwa Biegowego TNB" wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Poniżej na zdjęciach kierownicy pierwszych szkół, które przystąpiły do programu.

zaktualizowano czwartek, 22 grudnia 2016 10:17
Oceń artykuł
(1 głos)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas