Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nauka biegania na nartorolkach w Twoim mieście [ANKIETA]

opublikowano: 18 lutego 2020 autor: Redakcja
Zimy w Polsce są coraz mniej śnieżne. Natomiast na nartorolkach, które przynoszą identyczne korzyści zdrowotne, co biegówki, można biegać w naszym kraju nawet cały rok. Wiele osób chciałoby opanować jazdę na nartorolkach, na pewno w szybkim i bezbolesnym przyswojeniu umiejętności pomagają zorganizowane kursy prowadzone przez specjalistów. Jeśli myślisz, że to może być coś dla Ciebie, wypełnij krótką ankietę.

Przy obecnym ociepleniu klimatu tylko mieszkańcy regionów górskich mogą cieszyć się śniegiem każdej zimy. Kto mieszka na nizinach, by pobiegać na nartach, musi dojeżdżać na trasy nawet kilkaset kilometrów. Większość z nas może przez to wybrać się na biegówki co najwyżej w kilka, maksymalnie kilkanaście weekendów w roku. Szczęśliwcami mogą nazywać się ci, którzy są w stanie wyjechać dodatkowo na tygodniowy urlop w zimie i poświęcić go w całości na biegówki.

Tymczasem na nartorolkach można w Polsce biegać nawet cały rok, są w kraju takie miejsca gdzie śnieg nie pada już wcale, a nawet jeśli spadnie, nie utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni. Poza tym krótkim okresem możemy cieszyć się nartorolkami. W wielu wypadkach nie musimy też nigdzie dojeżdżać, by na nich pojeździć, a nawet jeżeli, to większość z nas znajdzie ciekawe trasy do jazdy na małych kółkach w zasięgu pół godziny jazdy samochodem, czy komunikacją miejską.

Więcej o zaletach nartorolek i pozytywach płynących z jazdy na nich przeczytasz w tekście o przewrotnym tytule Nartorolki - lepsze niż biegówki.

Dla wielu rozpoczynających przygodę z letnią odmianą narciarstwa biegowego przeszkodą mogą być obawy przed upadkiem, nieumiejętnością hamowania, czy problemami z przyswojeniem techniki. Drogę do sukcesu mogą znacznie ułatwić i uprzyjemnić kursy odbywające się w okolicy miejsca zamieszkania.

Portale nabiegowkach.pl i nartorolki.pl wraz partnerami technicznymi - markami Vexa i Spine - planują zorganizowanie takich kursów już od wiosny 2020 roku. Gdzie się będą odbywać i jaki będą mieć ostateczny charakter, okaże się po analizie odpowiedzi na pytania zawarte w tej ankiecie. Jeśli zainteresowała Cię możliwość udziału w takim kursie, koniecznie jak najszybciej wypełnij ankietę.

Co wiadomo o tych kursach? Na razie znane są tylko podstawowe założenia, gdyż ich ostateczny kształt zostanie opracowany na podstawie analizy odpowiedzi potencjalnych kursantów w ankiecie, o której wypełnienie bardzo prosimy. To co wiadomo na pewno:

  • szkolenie będzie odbywało się w grupach o liczebności nie większej niż kilkanaście osób,
  • kursy będą odpłatne, cen jeszcze nie znamy, zależą od ostatecznego kształtu szkoleń,
  • kursy mogą być zorganizowane tylko w większych miastach, gdyż tylko tam jest szansa na znalezienie odpowiedniej liczby uczestników, którzy je sfinansują,
  • szkolenie będzie się odbywało na sprzęcie sportowym, na asfalcie, gdyż umożliwia to szybsze postępy, a nabyte umiejętności w przyszłości można wykorzystać do sportu i rekreacji zarówno na sprzęcie sportowym, jak też na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami.

Wypełnij teraz ankietę

Jeśli chcesz otrzymać informację o planowanych kursach w Twojej okolicy, wpisz w ostatnim pytaniu ankiety swój adres e-mail. Zostanie on użyty wyłącznie w celu przekazania Ci informacji dotyczących kursów na nartorolkach współorganizowanych przez nasz portal.

Jeżeli uważasz, że udział w kursie może zainteresować lub zmotywować do nauki, czy rozpoczęcia aktywności, kogoś z Twoich bliskich lub znajomych, prześlij im link do tej ankiety (https://forms.gle/NUeB6QgR5pN3uvUx7).

zaktualizowano wtorek, 18 lutego 2020 17:54
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas