Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pierwsze letnie sukcesy zawodników teamu nabiegowkach.pl w Polsce i Czechach

Robert Romanowicz i Rafał Koryciński na trasie biegu w Wejherowie

Mamy dobre wieści dla kibiców teamu nabiegowkach.pl. Nasi zawodnicy rozpoczęli letni sezon startowy 2019 od sukcesów w Polsce i za granicą. Ostatni weekend czerwca był dla nas bardzo udany.

4. FBN ArenaTax Ultramaraton 200 km

W sobotę 29 czerwca 2019 roku w Wejherowie odbył się Ultramaraton Nartorolkowy z biegami na 200 km, 80 km i 40 km. W biegu wzięło udział trzech zawodników teamu nabiegowkach.pl.

Rafał Koryciński i Robert Romanowicz zgodnie z sugestiami trenera Józefa Michałka wystartowali techniką dowolną na 40 km. - Każde zawody powinny być nauką i treningiem - powtarza zawsze trener Michałek. Nasi reprezentanci zajęli dwa najwyższe miejsca na podium. Bieg wygrał Rafał, zaledwie 5 sekund za nim był Robert. Brawa dla kolegów!

W zawodach na dystansie 200 km wystartował Michał Musielak, niestety nie ukończył tych zawodów schodząc z trasy po 103 km. Za tę setkę także należą się słowa uznania.

Efisan Skiroll Classics

W Czechach rozpoczął się czeski cykl nartorolkowy Efisan Skiroll Classics. W ostatni weekend czerwca zawodnicy portalu nabiegowkach.pl wzięli udział w dwóch biegach odbywających się w północno-wschodnich Czechach, gdzie tradycyjnie rywalizowano w okolicy miejscowości Velké Karlovice.

W sobotę 29 czerwca ścigano się na dystansie 28 km z Vsetína do Velkich Karlovic w terenie raczej płaskim, na całym dystansie zawodnicy pokonywali różnicę wzniesień około 180 m. Bieg wygrali Jakub Štvrtecký reprezentujący SKB Velké Karlovice i Kateřina Smutná z teamu eD System.

Na uwagę zasługuje bardzo wysokie miejsce Grześka Legierskiego, który uplasował się na 5. miejscu open. Kolejny nasz zawodnik - Jacek Mederski - zajął 14. miejsce i 1. w klasyfikacji weteranów, czyli mężczyzn w wieku 50 lat i więcej. Gratulacje.

Miejsca naszych zawodników:

• Barbara Byrtus - 5. miejsce wśród kobiet
  • Grzegorz Legierski - 5. miejsce
  • Jacek Mederski - 14. miejsce, 1. w weteranach
  • Józef Michałek - 17. miejsce, 3. w weteranach
  • Kamil Krzywicki - 37. miejsce

W niedzielę 30 czerwca zmagano się w biegu pod górę na dystansie 8 km z przewyższeniem 440 m i metą na czesko-słowackiej granicy na Kohůtkce. Wśród mężczyzn bieg wygrał ponownie Jakub Štvrtecký (SKB Velké Karlovice), pomiędzy paniami zwyciężyła Adela Boudikova (Vltava Found Team).

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zajmowali następujące miejsca:

• Martyna Wiśniowska - 5. miejsce wśród kobiet
  • Grzegorz Legierski - 17. miejsce
  • Jacek Mederski - 28. miejsce, 3. w weteranach
  • Kamil Krzywicki - 35. miejsce
  • Józef Michałek - 38. miejsce

Warto podkreślić, że po dwóch zawodach cyklu liderem w kategorii weteranów pozostaje Jacek Mederski. Przypomnijmy, że Jacek w 2017 roku zwyciężył w końcowej kategorii generalnej tego cyklu wśród weteranów, więcej możesz przeczytać o tym w tekście Sukces Jacka Mederskiego w czeskim cyklu Skiroll Classics 2017 w portalu nartorolki.pl.