Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w pierwszy weekend marca w Zakopanem

opublikowano: 26 lutego 2021 autor: Redakcja
6 i 7 marca na trasach zakopiańskiego COS polscy amatorzy będą mogli zmierzyć się w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich na dystansach 10 i 15 km techniką klasyczną oraz dowolnie.

W pierwszy weekend marca 2021 poznamy Mistrzów Polski w biegach narciarskich w poszególnych kategoriach wiekowych wśród zawodników bez licencji związkowych, popularnie zwanych amatorami. Rywalizacja odbędzie się na trasach Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem. Trasa była sztucznie naśnieżana, potem spadło sporo naturalnego śniegu, więc warunki są dobre.

W sobotę 6 marca wyścigi dowolną techniką, w niedzielę obowiązuje technika klasyczna. Mężczyźni poniżej 70 lat wystartują na dystansie 15 km, a starsi oraz kobiety - na 10 km. Przewidziano indywidualny start co 30 sekund. 

Organizatorzy MPA zapowiedzieli, że impreza będzie finałem Pucharu Polski Amatorów, choć w pierwotnym regulaminie PPA nie było o tym mowy. Warto wystartować, bo to ostatnie zawody dla amatorów w tym sezonie wyjątkowo skromnym w okazje do ścigania się na nartach biegowych. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są tylko do 3 marca. 

Więcej informacji:

zaktualizowano sobota, 27 lutego 2021 14:35
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas