Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 20 stycznia 2022 [RAPORT]

opublikowano: 20 stycznia 2022 autor: Redakcja

Śnieg pojawił się w Górach Stołowych - w Karłowie przygotowano trasy biegowe

Śnieg pojawił się w Górach Stołowych - w Karłowie przygotowano trasy biegowe
W górach na polskich trasach biegowych panuje duża dysproporcja. Po raz kolejny opady objęły tylko Sudety i to ich część. W niektórych rejonach śniegu jest tam bardzo dużo. W Karpatach niestety dobrych warunków możemy spodziewać się tylko na sztucznie naśnieżonych trasach. Więcej o sytuacji śniegowej na polskich trasach biegowych przeczytasz w raporcie.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich sytuacja uległa radykalnej poprawie w stosunku do ubiegłego tygodnia. Przybyło łącznie nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu, co umożliwiło przygotowanie wielu tras biegowych w okolicach Jakuszyc. W czwartek wyratrakowano: Dolny i Górny Dukt, drogę z Rozdroża pod Cichą Równią na kopalnię, z Polany Jakuszyckiej na Samolot i wokół Samolotu, zjazd z Samolotu do Orla, spacerówkę do Orla. W prognozach przed weekendem są kolejne opady śniegu, więc sytuacja może się tylko poprawić.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Stołowe - Karłów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie wspólnie z Gminą Radków rozpoczęło ratrakowanie tras narciarstwa biegowego w Karłowie. Przygotowano dwie pętle (tory dla klasyka oraz sztruks dla łyżwy) nad Michałówką - długość trasy 5 km, poniżej wypożyczalni nart biegowych - długość trasy ok. 3 km oraz całkowitą nowość dla początkujących: trasę o długości 1,6 km na łąkach pod Szczelińcem na wprost od wypożyczani nart biegowych (po drugiej stronie drogi). Na tym odcinki do dyspozycji narciarzy są 4 tory do klasyka oraz dwa 2 dla łyżwy. Dodatkowo nad Michałówką przygotowano górkę dla amatorów sanek, by nie wchodzili na trasy biegowe. Jeśli będą kolejne opady śniegu, będzie wyjeżdżał ratrak.
Góry Bystrzyckie
Spalona: Po intensywnych opadach śniegu we wtorek, przygotowano ratrakiem 14 km wokół Jagodnej. Jeśli śniegu przybędzie, ratrak wyjedzie ponownie przed weekendem. Polana przy schronisku jest oświetlona popołudniami, codziennie od 9 do 16.30 działają na niej instruktorzy biegania. 
Źródło: informacja ze stacji Spalona
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory: W Górach Bialskich niestety tylko przez chwilę powiało optymizmem. Śnieg sypał w czwartek raptem kilka minut i skończyło się na 3 cm świeżego puchu. To ozacza, że nadal nie ma w Górach Bialskich warunków do biegania na nartach i przygotowania tras przez ratrak. Jeśli przed weekendem spadnie 15-20 cm śniegu, to w planach jest wyjazd ratraka.
Góry Sowie
W Górach Sowich w czwartek spadło trochę śniegu, ale to jeszcze za mało, aby wyjechał ratrak. Na piątek zapowiadane są duże opady śniegu, jeśli prognoza się sprawdzi to w piątek wieczorem ratrak ma wyjechać na trasy, by przygotować je przed weekendem. Informacje o tym gdzie i kiedy ratrak był na trasach można sprawdzać na stronie: https://sowieszczyty.pl/o-nas/sowiogorskie-biegowki-informacje-z-tras/
Źródło: Sowie Szczyty

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce w tygodniu spadło trochę śniegu, który został ubity maszynowo, głównie w celu przygotowania podłoża pod kolejne opady. W czwartek znów spadło kilka centymetrów, jednak śniegu jest za mało, by można było mówić o bezpiecznym i komfortowym bieganiu na Kubalonce. Na piątek w prognozach są jednak duże opady, oby zapowiedzi się sprawdziły, bo jest szansa na weekend na biegówkach na Kubalonce.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku dosypało 20 cm puchu. W czwartek ratrak nie wyjechał na trasy, ale jest szansa, że w piątek trasy zostaną przygotowane.
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu leży kilka centymetrów śniegu i w najbliższym czasie jest planowana kolejna dostawa białego puchu. Jeżeli śniegu spadnie odpowiadania ilość, ratrak przygotuje trasy biegowe. Ponadto trwa naśnieżanie 400 m trasy biegowej na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej. Potrzeba jeszcze kilu dni mrozu, żeby ukończyć całą pętlę. Informacji o trasach biegowych w Nowym Targu można szukać na stronie www.biegowki.nowytarg.pl. Nowy Targ zaprasza do zgłaszania swojego udziału w XI Biegu Podhalańskim, który zaplanowano na 5 lutego 2022.
Gorce - Obidowa
W Obidowej od soboty 22 stycznia trasa "Śladami Olimpijczyków" ma znów być przygotowywana. Na początek ratrak ma wyjechać na główną trasę w Dolinie Lepietnicy. W górach jest około 30 cm śniegu, jednak w wąwozach (szczególnie w Wąwozie Cieślara) jest go mniej i należy uważać na wystające korzenie i kamienie. W piątek wciąż padał śnieg i warunki się poprawiają. Gospodarze tras przypominają o obowiązującej opłacie za wejście na trasy w wysokości 5 zł dokonywanej w wyznaczonych punktach kasowych. Potwierdzeniem opłaty jest paragon.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej pokrywa śnieżna wynosi 60 cm. Trasa jest przygotowana do klasyka i łyżwy. Po zmroku trasa jest oświetlona.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 21 stycznia 2022 17:07
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas