Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 3 lutego 2022 [RAPORT]

opublikowano: 03 lutego 2022 autor: Redakcja

Doskonałe warunki na trasach "U Leśników" w Krynicy-Zdroju

Doskonałe warunki na trasach "U Leśników" w Krynicy-Zdroju
Pomimo dobrych warunków śniegowych w górach otrzymaliśmy dzisiaj niewiele informacji o warunkach na polskich trasach. Pewnie gospodarze mają pełne ręce roboty z ogarnięciem śniegu na trasach.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach wspaniałe warunki. W ostatnich dniach w Górach Izerskich spadło grubo ponad pół metra śniegu. Niemal wszystkie trasy są ratrakowane.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory: Po nocnym ok. 10 cm opadzie świeżego śniegu ratrak wyjechał na trasy. Przygotowano: trasy biegowe na polanie powyżej parkingu w górnych Bielicach, Dolinę Białej Lądeckiej, Biały Spław, Szengeny na Dukcie nad Spławami, Trasę od Długiego Spławu do Przełęczy Suchej, Drogę z Nowej Morawy do Przełęczy Suchej, Pętlę Bialską, Rezerwatową i całą Pętlę pod Czernicą z wjazdem na Czernicę (1083 m npm). Łącznie po polskiej i czeskiej stronie przygotowanych jest ponad 120 km tras. Pokrywa śnieżna wynosi od 15 do 50 cm. W piątek rano mogą wystąpić opady śniegu, trasy mogą być w niektórych miejscach delikatnie zaśnieżone. W przypadku takiej konieczności w piątek rano mają być poownie przygotowane trasy na najbardziej uczęszczanych odcinkach.
Góry Sowie
Śniegu w Górach Sowich dostatek, trasy do klasyka zawiane, pomimo że chwilę wcześniej był ratrak. Wszystkie trasy gotowe do spacerowania na biegówkach, do biegania trochę trudniej.
Źródło: Sowie Szczyty

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce masa śniegu i doskonałe warunki, co widać na poniższym zdjęciu.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku zima jakiej najstarsi górale nie pamiętają. Na trasach 40 cm śniegu, temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 3 st poniżej zera, nieśmiało przebija się słońce. Łącznie można biegać po ok. 11 km tras ratrakowanych codziennie. Przygotowane są dwa tory klasyczne i jeden tor do łyżwowej. W godz. 16:00-20:00 trasa na odcinku 5 km oświetlona.
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu warunki na trasach dobre, w nadchodzącą sobotę 5 lutego na trasach przy lotnisku odbędzie się Bieg Podhalański, trasy będą zamknięte dla ruchu turystycznego.
Gorce - Obidowa
Trasy biegowe Obidowa Śladami Olimpijczyków przygotowane są w całości - Doliną Lepietnicy 11 km na Turbacz i Doliną Obidowca 9 km na Turbacz. Dolina Lepietnicy to trasa dla każdego, nawet początkującego biegacza. Doliną Obidowca - trasa wymagajaca - polecana jest do podejścia na Turbacz. Pokrywa śnieżna to ponad 50 cm. W Dolinie Lepietnicy na pierwszych 2 km mogą pojawić sie zaprzęgi konne i piesi. Przed Turbaczem 2 km trasa pokrywa się ze szlakami pieszymi i tam też mogą pojawić się turyści. Na trasach obowiązuje ruch prawostronny. Przed wejściem należy dokonać opłaty za wejście pobierając paragon.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej pokrywa śnieżna wynosi przeszło 100 cm. Trasa o długości 2 km jest przygotowana do klasyka i łyżwy. Po zmroku trasa jest oświetlona.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Warunki u Leśników w Krynicy-Zdroju są bardzo dobre, trasy są otwarte, na długości 6 km zostały wyciśnięte tory do techniki klasycznej, obok pas do łyżwy. Trasy mają trzy stopnie trudności. Za korzystanie z tras obowiązują opłaty w wysokości 20 zł od osoby i 10 zł za parking. Kasa jest otwarta od godz 9:00 do 15:00, można biegać całą dobę po wykupieniu biletu. Na miejscu bogato wyposażona wypożyczalnia, WC, parking. Więcej na stronie: https://lzdkrynica.urk.edu.pl/NarciarskieTrasyBiegowe
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 04 lutego 2022 11:57
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas