Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 6 stycznia 2022 [RAPORT]

opublikowano: 06 stycznia 2022 autor: Redakcja

W Klikuszowej uruchomiono ponownie trasę o długości 2 km

W Klikuszowej uruchomiono ponownie trasę o długości 2 km
W pierwszy czwartek 2022 roku raport wyjątkowo krótki, gdyż mało jest w Polsce miejsc, w których śnieg leży na trasach, a do tego zostały one przygotowane maszynowo. W ostatnich dniach pojawiło się trochę opadów śniegu, ale w górach objęły one głównie zachodnie Sudety. Śnieg można jeszcze też znaleźć w innych częściach kraju na trasach sztucznie naśnieżanych.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach od środy do czwartku spadło średnio kilkanaście centymetrów śniegu. W czwartek rano na trasy wyjechał ratrak, jednak warunki nie są najlepsze. We wszystkie weekendy grudnia (poza przełomem roku) warunki były znacznie lepsze niż obecnie. W wielu miejscach są jeszcze przetarcia i kamienie w torach. Względnie dobrze na Spacerówce do Orla i Dolnym Dukcie, w pozostałych miejscach śniegu jest mało, nawet na Kopalni. Pomimo, że warunki są na żwirówki, lepsze w polskich Sudetach będzie trudno znaleźć.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce niestety brak warunków.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku brak śniegu.
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej uruchomiono na nowo trasę o długości 2 km, która została przygotowana ratrakiem. Pokrywa śnieżna do 30 cm. Wyciśnięte są tory do techniki klasycznej i łyżwowej. Warunki mocno zmrożone. Od piątku zaplanowano dalsze naśnieżanie. W sobotę i niedzielę trasa czynna od 8:00 do 22:00. W tych godzinach czynna jest także wypożyczalnia.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 20 stycznia 2022 14:56
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas