Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 6) - styl klasyczny - zmiana kierunku jazdy przez odłyżwowanie oraz wyjście z toru - FILM

opublikowano: 23 marca 2011 autor: Michał Rolski
Ostatni odcinek z cyklu materiałów filmowych przedstawiających podstawy stylu klasycznego. Zmiana kierunku jazdy przez odłyżwowanie i wyjście oraz wejście do toru to ostatnie umiejętności, których wirtualnie naucza nas instruktor biegania na nartach.

Poruszamy się już sprawnie na biegówkach. Dzięki odcinkom kursu prezentującym krok z odbicia, bezkrok i jednokrok, nasz styl biegania na nartach stał się doskonalszy. Odcinki prezentujące technikę wbiegania na wzniesienia i zjeżdżania oraz skręcania pługiem pozwoliły nam poczuć się bezpiecznie, gdy biegamy na nartach nie tylko na nizinach. Ostatni, prezentowany poniżej materiał filmowy pomaga nam opanować umiejętność zmiany kierunku jazdy przez odstawienie narty, odłyżwowanie i dostawienie narty, a także pokazuje technikę wyjścia i wejścia do toru.

Przyciemnij tło

Sławomir Kulej

Sławomir Kulej - instruktor narciarstwa biegowegoWieloletni i doświadczony instruktor narciarstwa biegowego. Prowadzi szkołę narciarstwa biegowego Centrum Sportowego Jakuszyce. W młodości wyczynowo uprawiał narciarstwo biegowe, członek Kadry Narodowej juniorów w tej dyscyplinie. W późniejszym okresie pracował jako trener młodzieży. Wciąż czynnie uprawia narciarstwo biegowe, wielokrotnie wygrywał Bieg Piastów techniką klasyczną i dowolną na najdłuższym dystansie w kategorii masters.

tel. 693 104 405
www.kulejsport.pl

zaktualizowano poniedziałek, 12 grudnia 2011 12:52
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas