nabiegowkach.pl > Imprezy > Aktualności > Grzegorz Legierski i Beata Nowok Mistrzami Polski Amatorów na 50 km

Grzegorz Legierski i Beata Nowok Mistrzami Polski Amatorów na 50 km

Przy okazji sobotnich zmagań w Biegu Piastów techniką klasyczną na 50 km odbyły się Mistrzostwa Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich na tym dystansie. Zwycięstwo odnieśli Grzegorz Legierski i Beata Nowok. Oboje reprezentujący team nabiegowkach.pl.

Także amatorzy, czyli zawodnicy bez licencji sportowych, mają swoje krajowe mistrzostwa. Polski Związek Narciarski nie organizuje osobnych zawodów, ale najlepsi Polacy wyłaniani są podczas otwartych biegów organizowanych w kraju. Mistrzostwa Polski na dystansie 50 km odbyły się w sezonie 2016/17 przy okazji biegu głównego Biegu Piastów.

Najszybszym polskim amatorem na mecie i nowym Mistrzem Polski został Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl). Grzegorz ukończył bieg na 12. pozycji open. To jego pierwszy udział w Biegu Piastów, dlatego nie otrzymał numeru startowego w pierwszym sektorze, ale na trasę zawodów wyruszał z drugiej linii. – Przez cały czas biegłem sam i ciągle kogoś wyprzedzałem. Gdybym biegł od początku z równymi mi rywalami, byłaby jakaś rywalizacja, a nawet współpraca na trasie, myślę, że mógłbym powalczyć wówczas o lepsze miejsce – relacjonował Mistrz Polski po zawodach.

mężczyźni

Na drugiej pozycji uplasował się Robert Gleń (Muks Podkarpacie Jedlicze), który do najlepszego amatora stracił 4 minuty, a w Biegu Piastów zajął 16. miejsce open. Trzeci amator Mistrzostw Polski to Piotr Habrat (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych).

Wśród kobiet triumfowała Beata Nowok (team nabiegowkach.pl), która po Justynie Kowalczyk była drugą Polką na mecie. Beata uplasowała się na 11. pozycji pośród wszystkich pań startujących w sobotnim Biegu Piastów. Niestety wskutek zamieszania nie została udekorowana. Beata mieszka obecnie w Edynburgu, a do klasyfikacji wzięto jej adres zamieszkania, nie narodowość. Gdy się zorientowała, było już po dekoracji. Dlatego też nie ma Beaty na poniższym zdjęciu.

Na drugim miejscu do mety w klasyfikacji Mistrzostw Polski dotarła Ewa Szmel, która do najszybszej polskiej amatorski straciła blisko 14 minut. Trzecie miejsce dla Magdaleny Andrzejewskiej (retro Sport&fitness).

Gratulujemy świeżo upieczonym Mistrzom Polski na długim dystansie. Cieszymy się tym bardziej, że oboje aktualni najlepsi polscy amatorzy są reprezentantami teamu nabiegowkach.pl.