Rywalizacja na granicy, współpraca na poziomie

opublikowano: 22 września 2011 autor: Dawid Sadowski

Sprzęt na którym startowali zawodnicy

Sprzęt na którym startowali zawodnicy Dawid Sadowski
Ostatni weekend, 17-18 września, był kolejnym, który upłynął pod znakiem zawodów nartorolkowych. Każdy ze startów był równie ważny, bo zaliczany do Pucharu Polski 2011. W sobotę niedaleko Istebnej na Jaworzynce odbyła się międzynarodowa impreza „Beskidy bez granic" organizowana prze LKS Trójwieś Beskidzka, zaś w niedzielę zawodnicy ścigali się podczas „Rollski" w Bystrej Śląskiej. Zawodnicy rywalizowali rozpoczynając bieg ze startów wspólnych w stylu dowolnym na sprzęcie przygotowanym przez poszczególnych organizatorów. Pogoda tak jak przy poprzednich edycjach dopisała. Starty odbyły się w pełnym słońcu, przy bezchmurnym niebie.

Zawody na Jaworzynce organizowane były przy współpracy z największym w Czechach klubem skupiającym narciarzy - Ski Mosty. Odbyły się one po stronie naszego południowego sąsiada, w miejscowości Hrcava i były 8 Międzynarodowymi Zawodami na Nartorolkach z cyklu „Beskidy bez granic". Biegacze mieli do pokonania  dystans 5, 8 lub 10km (w zależności od kategorii wiekowej). W imprezie brała udział mocna ekipa - kluby z Czech, Słowacji oraz Polski, między innymi MKS Trójwieś Beskidzka oraz MKS Istebna specjalizujące się w narciarstwie biegowym, co miało swoje odniesienie w  wynikach.

W kategorii seniorów zwyciężył Mariusz Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka), wyprzedając Macieja Staręgę  z UKS Rawa Siedlce oraz klubowego kolegę Sebastiana Gazurka. Kobiety rywalizowały na odcinku 5-ciu kilometrów. Jako pierwsza na metę przybiegła Czeszka Klara Moracova (z klubu Jablonec n. Nisou). Tuż za nią była Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice. Brąz wywalczyła Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce.

Wśród juniorów najlepszy był zawodnik klubu MKS Istebna Rafał Matuszny. Na drugiej pozycji uplasował się Paweł Klisz (LKS Klimczok Bystra), przed Patrycjuszem Polokiem także z Istebnej. Złoty medal w kategorii juniorek zdobyła Patrycja Wąchała (LKS Witów Mszana Górna). Miejsce drugie wywalczyła Marzena Maciulewicz, wyprzedzając o 0,4 sekundy Dominikę Hulawy z MKS Istebna.

Wśród najmłodszych zwycięzcami zostali Andrej Segec ze Słowacji (kat. Junior B), Dominik Bury z MKS Istebna (kat. Junior C), Słowaczka Barbora Klementova (Juniorka B) oraz Weronika Legierska także z MKS Istebna (Juniorka C).

W niedzielę zawodnicy rywalizowali w Bystrej Śląskiej w sprintach na 2800 metrów. Wśród mężczyzn dwa pierwsze miejsca wywalczyli reprezentanci Czech - Jakub Sikora oraz Martin Polach. Na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Gazurkek z NKS Trójwieś Beskidzka. Skład podium w kategorii seniorek od startu na Jaworzynce dzień wcześniej się nie zmienił, zmieniła się natomiast jego konfiguracja. Bieg wygrała Agnieszka Szymańczak, po niej była Anna Staręga, kończąc bieg przed Czeszką Klarą Moravcovą.

W kategorii Juniorek zwyciężyła Patrycja Wąchała z LKS Witów Mszana Górna, zaś wśród Juniorów wygrał Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra. Podium w kategorii Juniorek B należało całkowicie do zawodniczek z Tomaszowa Lubelskiego (1. Małgorzata Żółkiewska, 2.Katarzyna Sikora i 3. Ewelina Pleskacz). W młodszej kategorii dziewcząt zwyciężyła Anna Bielecka z Rawy Siedlce, a wśród Juniorów C wygrał natomiast Marek Skatuła. Starty w pozostałych grupach wiekowych zdominowane zostały przez podopiecznych pana Waldemara Kołcuna, trenera klubu MULKS Tomaszów Lubelski.

W piątek kolejny wyjazd. Najbliższy weekend to starcie decydujące. Ostatni, piąty ze startów, zaliczanych do Pucharu Polski w biegach na nartorolkach 2011. Nas również tam nie zabraknie, tym bardziej, iż jesteśmy sponsorami nagród dla najlepszych zawodników w kategorii Senior oraz Seniorka. Jest o co walczyć, bowiem zwycięzcy otrzymają nartorolki ROLLSPEED do klasyka.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników. Do zobaczenia.

zaktualizowano wtorek, 22 maja 2012 09:43
Oceń artykuł
(1 głos)
Dawid Sadowski

Miłośnik sportu, ukończył szkołę sportową w Supraślu o tradycjach narciarskich. Od lat młodzieńczych wyczynowo uprawiał sport zdobywając wiele wyróżnień w narciarstwie biegowym. Najważniejsze z nich to brązowy medal w biegu sztafetowym w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Wicemistrzostwo w I Podlaskiej Gimnazjadzie oraz Wicemistrzostwo w I Wojewódzkiej Licealiadzie w punktacji zespołowej. Zakochany od pierwszego wejrzenia w nartorolkach, traktując je jako przedłużenie sezonu narciarskiego. Od 2006 roku wraz z bratem Konradem Sadowskim prowadzi
pierwszą w Polsce fabrykę nartorolek Rollspeed.