Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Mistrzostwa Warszawy na nartorolkach w pierwszą sobotę września

opublikowano: 28 sierpnia 2018 autor: informacja prasowa organizatora
W sobotę 1 września odbędzie się jedna z największych imprez w Polsce skierowanych do miłośników jazdy na nartorolkach. W ramach III edycji Rolkowiska zawodnicy uczczą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niepodległościowe „Rolkowisko" odbędzie się 1 września w Warszawie-Wesołej. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. „Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach", w ramach których uczestnicy ścigać się będą na dystansie 1300 m stylem klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych. Organizatorzy imprezy, Towarzystwo Narciarskie „Biegówki, zaplanowali ponadto wyścigi na rolkach, wrotkach i hulajnogach. O uzyskanym miejscu przez zawodników zdecyduje suma czasów uzyskanych z dwóch osobnych przejazdów w ramach jednej konkurencji.

Tegoroczna edycja „Rolkowiska" będzie wyjątkowa i pełna niespodzianek. Zawodnicy startujący w zawodach upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalne stoisko historyczne. Każdy, kto pojawi się 1 września na trasie zawodów, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z żołnierzem legionistą.

Organizatorzy nie zapomnieli także o tych osobach, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z dyscypliną. W tygodniu poprzedzającym imprezę wszyscy zainteresowani pod okiem instruktora będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych lekcjach z jazdy na nartorolkach. Szczegóły dostępne są na profilu TN „Biegówki" na platformie Facebook.

- Rolkowisko to unikatowe wydarzenie w skali kraju. Liczymy, że w tym roku pobijemy ogólnopolski rekord frekwencji na otwartych zawodach nartorolkowych. Warto przyjść również w charakterze kibica. Położenie toru rolkostrady umożliwia śledzenie rywalizacji z bardzo bliskiej odległości. Przekonacie się, że nartorolki, tak jak biegówki, to świetna forma aktywności fizycznej dla każdego – mówi Katarzyna Witek z Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki".

W organizację tegorocznej edycji wydarzenia zaangażował się Urząd Dzielnicy Wesoła (jako gospodarz) i Nadleśnictwo Drewnica. Głównymi partnerami „Rolkowiska" są Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Decathlon, Rollspeed, XC Life oraz sklepy: nartorolkowy.pl i rollski.pl.

Na zwycięzców „Rolkowiska" czekają cenne nagrody, tj. nartorolki, rolki oraz pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają koszulki z zawodów i medale.

Zapisy prowadzone są na stronie www.rolkostrada.pl/#rolkowisko do 30 sierpnia, lub 1 września, w biurze zawodów.

zaktualizowano wtorek, 28 sierpnia 2018 19:42
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Fasolek22 odpowiedział(a) w temacie Odp: Sposób na utrzymanie formy latem na forach.
Sie 08
Więcej
Więcej

lubią nas