Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 16 grudnia 2021 [RAPORT]

opublikowano: 16 grudnia 2021 autor: Redakcja

W Kościelisku śnieg i dobre warunki utrzymały się mimo odwilży

W Kościelisku śnieg i dobre warunki utrzymały się mimo odwilży
Sytuacja w górach się odwróciła. Sezon w tym roku rozpoczął się bardzo wcześnie w Sudetach i można było od początku grudnia w Jakuszycach biegać na nartach w dobrych warunkach, jednak w najbliższych dniach więcej miejsc z dobrymi warunkami na biegówki znajdziemy w Karpatach. Gdzie można wybrać się na biegówki w trzeci weekend grudnia?

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach w czwartek temperatura na plusie, pada drobny deszcz, jest miękko i mokro. Ocieplenie wytopiło sporo śniegu na trasach. Dostateczne warunki panują jeszcze na Dolnym Dukcie oraz górnej części Samolotu i tam da się jeszcze biegać. Na innych trasach występują już przetarcia i kamienie. Drogę z Rozdroża pod Cichą Równią na Kopalnię podobno miejscami rozjechał quad. Niestety prognozy zapowiadają śnieg dopiero w niedzielę. Jeśli w weekend będą temperatury powyżej zera, ratrak może nie wyjechać.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Ratrak już czeka w Bielicach na rozpoczęcie sezonu. Niestety w czwartek warunki nie pozwalały na jego uruchomienie. W Bielicach w czwartek padał deszcz, temperatura oscylowała w okolicach +3°C. Prognozy na weekend nie pozwalają myśleć optymistycznie. Trasy biegowe w Górach Bialskich najprawdopodobniej zaczną być uprawiane przez polski ratrak dopiero w okresie świąteczno-noworocznym.
Góry Sowie
W Górach Sowich panuje odwilż, nie ma warunków do uprawiania narciarstwa biegowego. W niektórych miejscach prowadzone są prace leśne przy wycince drzew.
Źródło: Sowie Szczyty

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku mimo dodatnich temperatur i przelotnych opadów deszczu trasy mają się dobrze. Pokrywa śnieżna wynosi 15 cm, długość przygotowanej trasy to 8 km, z czego 5 km przygotowana do techniki klasycznej i łyżwowej, 3 km tylko do techniki łyżwowej. Prognozy na najbliższe dni są bardzo dobre i przewidują obfite opady śniegu. W niedzielę 19 grudnia na trasach odbędą się otwarte zawody w biegach narciarskich Puchar Kościeliska. Start na polanie Chotarz. W tym czasie trasy będą niedostępne dla ruchu turystycznego.
Tatry - Zakopane
Pokrywa śnieżna jest niewystarczająca do uruchomienia tras na Równi Krupowej oraz trasie Biały Potok-Spadowiec. Prognozy pogody nie zapowiadają na tyle dużych opadów, by można było uruchomić te trasy w najbliższych dniach.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu odwilż i pada deszcz. Od piątku 17 grudnia prognozowane są opady śniegu oraz ochłodzenie. Jak tylko spadnie odpowiednia warstwa śniegu, ratrak ma wyjechać na trasy.
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Pod Mogielicą pokrywa śnieżna jest znikoma, nie ma możliwości biegania na nartach.
Źródło: Trasy Mogielica
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej sztucznego śniegu jest pod dostatkiem. Można biegać po pętli 1200 m. Trasa ma tor do techniki klasycznej, jest też przygotowana do łyżwy. Po zmroku jest oświetlona. W weekendy czynna od 8:00 do 20:00.
klikuszowa
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Niski - Ptaszkowa
W Ptaszkowej jest przygotowana pętla o długości 1 km z pokrywą śniegu 20-40 cm. Na trasie znajdują się tory do klasyka i ścieżka do łyżwy. Z tras można korzystać w godzinach od 8:00 do 21:00. Na miejscu jest czynna wypożyczalnia w godzinach (8:00-20:00) i restauracja (8:00-18:30). Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na trasy, które są przeznaczone tylko dla narciarzy (pieszym wstęp wzbroniony). W weekend planowane jest naśnieżanie więc w niektórych miejscach mogą pracować armatki.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
W Krynicy-Zdroju brak śniegu i trasy są zamknięte.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 16 grudnia 2021 20:31
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas