Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 17 lutego 2022 [RAPORT]

opublikowano: 17 lutego 2022 autor: Redakcja

Warunki na trasach 17 lutego 2022 [RAPORT]

W Klikuszowej pokrywa śnieżna ma 100 cm
Odwilż wyrządziła szkody na niżej położonych trasach. Tam gdzie była gruba pokrywa śnieżna, a trasy położone wyżej, w nocy często panował mróz, który konserwował śnieg. W wielu miejscach wciaż będzie można w nadchodzący weekend pobiegać w dobrych warunkach. Gdzie? Przeczytaj w naszym cotygodniowym raporcie śniegowym.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W czwartek deszcz nie ominął Gór Izerskich. Do tego temperatura powietrza była dodatnia. W takich warunkach trasy nie były ratrakowane.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Tauron Duszniki Arena: Brak warunków do biegania, na trasie lód, wiatr powalił drzewa, poniszczył infrastrukturę, w tym instalacje do sztucznego naśnieżania.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory: W Górach Bialskich w czwartek bardzo mocno wiało, temperatura była na plusie, w dodatku padał deszcz. Warunki na trasach znacznie się pogorszyły, w torach leżą gałązki, szyszki i inne zanieczyszczenia po wichurze. Na sobotę 19 lutego w Bielicach zaplanowany był maraton narciarski Ultrabiel. Niestety z powodu panujących złych warunków został przesunięty na marzec.
Góry Sowie
W Górach Sowich jeszcze we środę były bardzo dobre warunki. Niestety czwartkowy wiatr i deszcz znacznie pogorszył sytuację na trasach. Pokrywa śnieżna pozwala tylko na spacery na biegówkach. Do soboty trwa 38. Bieg Gwarków - hybrydowo.
Źródło: Sowie Szczyty

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce w czwartek mocno wiało, rano też padał deszcz. Na szczęscie nie zaszkodziło to specjalnie trasom, w czwartek były one w całości były przejezdne i w dobrym stanie.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W czwartek w Kościelisku temperatura powietrza wahała się od 1 do 5°C na plusie, do tego wiał silny wiatr. Pokrywa śnieżna wynosi ok. 20 cm. Trasa biegowa wokół strzelnicy biathlonowej w Kirach jest ratrakowana na bieżąco, natomiast po wschodniej i zachodniej stronie ul. Nędzy-Kubińca od paru dni trasa nie jest ratrakowana.
Gorce - Nowy Targ
Od paru dni w Nowym Targu odwilż, ale śnieg w Borze Kombinackim jeszcze stawia jej czoła. W sobotę wcześnie rano trasa będzie ratrakowana - warunki dostateczne/miejscami trudne. Narciarski stadion biegowy obok Miejskiej Hali Lodowej, długości 400m, sztucznie naśnieżany i oświetlony po zmroku – warunki bardzo dobre. Trasy na Lotnisku są nieczynne.

 

Gorce - Obidowa
Pomimo odwilży warunki na trasach w Obidowej są bardzo dobre i jest bezpieczne. Wiatr nie spowodował żadnych utrudnień. W czwartek temperatura oscylowała wokół zera.
Pokrywa śnieżna wynosi ponad 40 cm, w tym 5 -10 cm to śnieg świeży. Trasy ratrakowane są codziennie i gotowe od 8:00 na przyjazd narciarzy. Warto przypomnieć, że Dolina Lepietnicy 11 km jest mniej wymagajaca, na tej trasie poradzą sobie też początkujący, natomiast na pierwszych 2 km moga pojawić sie zaprzęgi konne. Dla osób lubiących ciszę polecana jest trasa Dolina Obidowca - tą trasą mogą podchodzić także początkujący, jednak dla mniej zaawansowanych zdjazd ze ,,Świętej Góry" polecany jest Doliną Lepietnicy.
Tor do stylu klasycznego wyciśnięty jest na całej długości tras, na zakrętach i stromych zjazdach ze wzgledu na bezpieczeństwo tory nie są zakładane. Środek przygotowany do stylu łyżwowego. Na trasach obowiązuje ruch prawostronny. Za korzystanie z tras pobierana jest opłata, należy ją uiścić w punkcie kasowym za potwierdzeniem w postaci paragonu.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej pokrywa śnieżna wynosi nawet 1 metr! Trasa jest w świetnym stanie, regularnie przygotowywana do klasyka i łyżwy. Po zmroku oświetlona. Czynna 7 dni w tygodniu. W piątek 18 lutego od rana na trasie będą odbywać się zawody, obiekt będzie nieczynny do godziny 15:00.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Niski - Ptaszkowa
W Ptaszkowej do dyspozycji narciarzy jest sztucznie naśnieżona trasa 2,5 km. Panuje odwilż - śnieg jest mokry, a w niektórych miejscach też brudny. Pokrywa śnieżna wynosi 20-30 cm. Jest wyciśnięty tor do techniki klasycznej, jak też do łyżwowej. Trasy czynne od 7:00 do 21:00, w tych godzinach można też korzystać z miejscowej wypożyczalni.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Pomimo przelotnych opadów deszczu i temperatury na plusie, na trasach "U Leśników" wciąż jest dużo śniegu. Można biegać na 6 km z wyciśniętym torem do klasyka, w tym 4 km z torem do łyżwy. Trasy są otwarte całą dobę przez 7 dni w tygodniu, można z nich korzystać po wykupieniu biletu w kasie (czynne od 9:00 do 15:00).
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 18 lutego 2022 13:55
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas