Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Miejscami na podium team nabiegowkach.pl zaznaczył pierwsze starty w czeskim cyklu Skiroll Classics w 2018 roku

Władek Olszowski zwyciężył w kategorii pięćdziesięciolatków w niedzielnym uphillu

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl wzięli udział w pierwszych dwóch wyścigach czeskiego cyklu biegów na nartorolkach techniką klasyczną Efisan Skiroll Classics w sezonie 2018. Łącznie do południowych sąsiadów wraz z trenerem pojechało 13. naszych zawodników.

Pierwsze dwa biegi z dziesięciu zaliczanych w tym sezonie do cyklu odbyły się w północno-wschodnich Czechach. W okolicach Velkych Karlovic, znanych z organizacji znanego maratonu narciarskiego Karlovska 50.  ścigano się w sobotę 30 czerwca na niemal płaskiej trasie długości 28 km, a w niedzielę 1 lipca w biegu pod górę na dystansie 11 km z przewyższeniem 425 m. Więcej o zawodach można przeczytać w relacji W Czechach rozpoczął się największy cykl biegów na nartorolkach.

W sobotnim biegu udział wzięło 10 naszych reprezentantów. Spośród mężczyzn najwyżej uplasował się Grzesiek Legierski (16. miejsce). Na punkty dla pierwszej trzydziestki załapał się jeszcze Kuba Kurowski (30. miejsce). Wśród pań na podium w kategorii wiekowej kobiet w wieku 40 lat i więcej zmieściły się dwie nasze zawodniczki - Alicja Rolska (2. miejsce) i Joanna Kujawska (3. miejsce). Koleżanki zajęły też odpowiednio 4. i 5. miejsca wśród kobiet. W biegu dzieci na dystansie 15 km na 4. pozycji uplasował się jedenastoletni Wojtek Majka. Gratulujemy.

• Wojciech Majka - 4. w kat. do lat 14

Niedzielny uphill przyciągnął do rywalizacji łącznie 12 zawodników teamu nabiegowkach.pl. Tym razem doskonale spisał się Władek Olszowski (14. open i najszybszy w kategorii pięćdziesięciolatków). Jeszcze dwóch naszych reprezentantów zmieściło się w pierwszej, punktowanej trzydziestce - Grzesiek Legierski był 19. i Kuba Kurowski 28. Wśród pań po czterdziestce znów dwa miejsca na podium: druga była Iwona Kocoń, a trzecia Alicja Rolska. Startujący w biegu dla dzieci na 5 km Wojtek Majka wyraźnie lepiej czuje się na trasach prowadzących pod górę. W niedzielę zajął 2. miejsce w kategorii do 14 lat. Brawa.

Wyniki naszych 01.07.2018 - uphill 11 km

Mężczyźni:

• Władysław Olszowski - 14. open, 1. w kat. M(50-60)
  • Grzegorz Legierski - 19. open, 3. w kat. M(40-50)

• Wojciech Majka - 2. w kat. do lat 14

Przez dwa dni zawodów swoim podopiecznym towarzyszył trener Józef Michałek, który pokonując trasę na nartorolkach na bieżąco udzielał wskazówek i wsparcia, zwłaszcza naszym zawodniczkom. Dziękujemy.

Biegacze z teamu nabiegowkach.pl byli jedynymi reprezentantami Polski w obu zawodach. Sportowcy z największej polskiej narciarskiej drużyny uczestniczą w zawodach czeskiego cyklu już czwarty rok z rzędu. W 2016 roku team nabiegowkach.pl zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu rywalizując m.in. z zawodowymi teamami z Czech. Ze względu na wysoki poziom nartorolkowych zawodów za naszą południową granicą, w których udział biorą czołowi zawodnicy tego kraju, w tym gwiazdy światowych biegów narciarskich, uczestnicy igrzysk olimpijskich, a nawet medaliści mistrzostw świata, polscy biegacze amatorzy nie odnoszą tak spektakularnych sukcesów, jak w Polsce. Natomiast regularne starty w czeskich biegach na wysokim poziomie sportowym na pewno przyczyniają się do tego, że zawodnicy teamu nabiegowkach.pl stanowią ścisłą czołówkę wśród biegaczy narciarskich w naszym kraju.