Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Opisz swoją narciarską trasę biegową i wygraj narty, kije, akcesoria [KONKURS]

opublikowano: 09 stycznia 2013 autor: Redakcja
Zaprezentuj czytelnikom portalu swoje ulubione miejsce do biegania na nartach. Może być to znana i popularna trasa w górach, mało znany szlak na nizinach, a nawet pętelka blisko twojego domu. Lokalizacja i rodzaj trasy nie mają znaczenia, ważniejsze jest to jak ją opiszesz i czy zachęcisz innych do wyjścia z domu i poszukiwania własnych miejsc. Dla autorów najlepszych prac mamy cenne nagrody.

Celem konkursu jest pokazanie ciekawych miejsc do biegania, spacerowania bądź wędrowania na nartach. Wasze prezentacje mają zmotywować innych do wyjścia z domu w poszukiwaniu własnych tras lub do odwiedzenia miejsc opisanych przez uczestników konkursu.

Konkurs trwa od 7 stycznia do 17 marca 2013 roku. W tym czasie czekamy na wasze prezentacje. Wszystkie ciekawe prace opublikujemy w portalu, a autorów trzech najlepszych tekstów nagrodzimy cennymi nagrodami ściśle związanymi z narciarstwem biegowym.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zabierz aparat fotograficzny, gdy po raz kolejny w dobrą pogodę wybierzesz się na swoją ulubioną trasę. Jeśli masz GPS, zrób użytek również z niego. Zrób zachęcające zdjęcia (im więcej tym lepiej), a po powrocie do domu opisz trasę, pobliską infrastrukturę, atrakcyjne fragmenty, ciekawostki itp. Niech twój opis będzie ciekawy, zachęcający, ale też funkcjonalny. Osoba, która nigdy nie była w prezentowanym miejscu, powinna wyczytać z opisu wszystkie ważniejsze informacje, które pozwolą jej bez obaw się tam wybrać.

Przygotowane materiały prześlij do nas za pomocą Formularza konkursowego.

Nagrody

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają:

I nagroda - Narty Madshus 12/13 Cadence 100

Narty Madshus Cadence 100 Rekreacyjne narty śladowe wyposażone w płytę NIS, idealne dla osób, które lubią aktywność wśród niezmąconej natury. Szersza narta zapewnia większą stabilność i pozwala przemieszczać się nie tylko na przygotowanych trasach. Łuska MultiGrip Vario+ w strefie odbiciowej - opatentowane rozwiązanie Madshusa funkcjonuje jak dobrze nasmarowany na odbicie ślizg. Wzór łuski składa się ze współpracujących ze sobą sekcji - łagodnego deseniu od strony czubów i końców nart i bardziej agresywnego w środkowej ich części. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną przyczepność przy odbiciu zmniejszając jednocześnie opory przy poślizgu. Madshus Cadence 100 to narty bardzo uniwersalne, pozwalają biegać na przygotowanych trasach, jak też wędrować poza nimi. Długość nart: 180 cm.

Parametry techniczne

Taliowanie: 54-48-52 mm
Waga: 1350g/180cm
Rdzeń: Air W with Torsion Cap Construction
Ślizg: Polytex with MGV+ grip base

II nagroda - Kije Madshus 12/13 CT 20

Kije Madshus CT 20 Kije do biegania na nartach zbudowane z kompozytu włókien szklanych i węglowych. Wyposażone w ergonomiczny uchwyt z okładziną z korka, co zapewnia pewne i komfortowe trzymanie kija. Paski typu "biathlon" umożliwiają szybkie uwolnienie dłoni z kijów, co gwarantuje dużą swobodę ich wykorzystywania. Długość kijów: 150 cm

 

III nagroda - Zestaw smarów na trzymanie Swix w poręcznej saszetce

Zestaw smarów Swix Podręczny zestaw smarów biegowych na trzymanie do techniki klasycznej Tour Pack norweskiej firmy SWIX. Zestaw oznaczony symbolem P0020G zapakowany w saszetkę, którą można zabrać ze sobą na trening lub spacer.

W skład zestawu wchodzi

  • saszetka - 1 sztuka,
  • cyklino-szpachla - 1 sztuka,
  • korkek syntetyczny - 1 sztuka,
  • smar V60 Red/Silver 45 g - 1 sztuka,
  • smar V40 Blue Extra 45 g - 1 sztuka,
  • smar V20 Green 45 g - 1 sztuka.

Fundatorem nagród jest Greenland Group Sp. z o.o. - wyłączny dystrybutor Madshus i Swix w Polsce.

Pytania i kontakt

Masz pytania, potrzebujesz dodatkowych informacji? Pisz do nas pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jakie trasy opisywać?

Wszystkie. Nie ma znaczenia kraj, region, wysokość nad poziomem morza, czy jakość przygotowania trasy. Ważne, że jest takie miejsce, byliście tam i uważacie, że trasa ta świetnie nadaje się do biegania lub spacerowania na nartach. Możecie opisywać trasy przygotowane maszynowo, nadające się do sportowych treningów, jak też przetarte lub nieprzetarte szlaki, gdzie oddajecie się turystyce back county.

Jak będziemy oceniać wasze prezentacje?

Weźmiemy pod uwagę całokształt. Czy tekst dobrze się czyta, czy dostarcza istotnych informacji i czy zachęca do odwiedzenia opisywanego miejsca. Istotna też jest jakość materiału zdjęciowego. Nie martwcie się, czy dacie radę. Odwagi! Jeśli będzie taka potrzeba, redakcja przeprowadzi korektę językową i wprowadzi drobne poprawki redakcyjne. Jednak teksty powinny być napisane poprawną polszczyzną i nadawać się do publikacji prawie od ręki.

Jak przygotować prezentacje?

Tekst

Na tekst składają się:

  • tytuł - powinien być możliwie krótki - maksymalnie 60 znaków (wraz ze spacjami),
  • wprowadzenie - tzw. lead - to pierwszy akapit tekstu, w którym należy streścić jego zawartość tak, aby czytelnik po przeczytaniu go wiedział, co znajdzie w artykule i podjął decyzję, czy chce go dalej czytać - maksymalnie 300 znaków,
  • tekst właściwy - tu zawrzyj wszystkie istotne informacje o trasie, jej otoczeniu, infrastrukturze itp. - tekst ten powinien mieć nie mniej niż 2500 i nie więcej niż 12000 znaków liczonych wraz ze spacjami. Dobrze aby tekst był podzielony na akapity i zawierał śródtytuły, zwłaszcza jeśli jest długi.

Tekst należy przygotować w pliku o formacie: Text (.txt), Rich Text Format (.rtf), Open Document Text (.odt) lub Microsoft World (.doc).

Informacje katalogowe o trasie

Należy także przygotować informacje o trasie i jej otoczeniu:

  • stopień trudności trasy (łatwa, średnia, trudna),
  • czy występuje tor do techniki klasycznej,
  • czy jest przygotowywana do techniki łyżwowej,
  • czy na miejscu znajduje się wypożyczalnia nart biegowych,
  • czy na miejscu znajduje się serwis narciarski,
  • czy przy trasie znajduje się schronisko lub bar,
  • czy na miejscu jest powszechnie dostępny parking,
  • długość trasy (w km),
  • wysokość nad poziomem morza (w m n.p.m.),
  • położenie: kraj - województwo - miejscowość,
  • region / góry,adres strony internetowej podmiotu opiekującego się trasą (jeśli jest)opis przygotowania trasy (czy przygotowana jest maszynowo, z jaką częstotliwością, przy użyciu jakiego sprzętu itp),
  • opis dojazdu (jak dojechać z większych miejscowości),
  • opis schroniska/baru (dni i godziny otwarcia, jakich posiłków można się spodziewać na miejscu, ceny i inne przydatne informacje),
  • opis możliwości parkowania (opłaty za parking, ograniczenia w liczbie miejsc parkingowych itp),

Mapa

Jeśli możesz, załącz mapę trasy. Najlepiej w postaci pliku KML i/lub GPX. Możesz także załączyć plik graficzny z mapą, pod warunkiem, że jesteś jej autorem.

Fotografie

Przygotuj jedno, główne zdjęcie związane z tekstem i galerię składającą się przynajmniej z 10 fotografii. Wszystkie obrazy skadruj i zeskaluj do rozdzielczości 900x600 pikseli i zapisz w formacie JPEG. Wyróżnij główne zdjęcie (w nazwie pliku wpisz "zdjecie-glowne.jpg"). Następnie skompresuj wszystkie fotografie programem ZIP lub RAR.

Film

Jeśli dysponujesz własnym materiałem filmowym, umieść go na Youtube lub innym popularnym i powszechnie dostępnym serwisie do prezentacji klipów filmowych. Przekaż nam tylko link do filmu.

Wszystkie materiały prześlij za pomocą Formularza konkursowego.

Prawa autorskie

Zwracamy dużą uwagę na prawa autorskie do wszystkich wykorzystanych materiałów. Powinieneś być autorem tekstu. Zdjęcia, obrazy, jak też film, również powinny być twojego autorstwa, a jeśli nie, musisz mieć wyraźną zgodę od ich autorów na wykorzystanie tych dzieł. Jeśli na zdjęciach występują jakieś osoby, które można rozpoznać, uzyskaj ich zgodę na wykorzystanie wizerunku. Pamiętaj, że jeśli wykorzystasz nie swoje dzieła, będziesz odpowiadać przed ich autorami za publikację.

Do dzieła! Czekamy na opis twojego ulubionego miejsca !

Aby przesłać prezentację, skorzystaj z formularza konkursowego.

PRZEŚLIJ PREZENTACJĘ

Wszystkie informacje dotyczące konkursu i jego zasad zostały opisane w Regulaminie konkursu „Moja ulubiona narciarska trasa biegowa".

Sponsorzy konkursu - Madshus, Swix, Greendland Group

zaktualizowano środa, 09 stycznia 2013 21:51
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas