Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Rowery, kije i nartorolki - tak startowano w I Ustrońskim Triatlonie Górskim

opublikowano: 07 listopada 2016 autor: Redakcja
Zawody po raz pierwszy organizowane w naszym kraju w formule połączenia trzech konkurencji typowych dla treningu biegaczy narciarskich odbyły się 5 listopada 2016 roku w Ustroniu przy pięknej pogodzie. Na rowerze, w biegu z kijami i na nartorolkach ścigało się blisko 40 uczestników.

Obawialiśmy się trochę, czy dopisze frekwencja podczas organizowanych w Ustroniu w pierwszą sobotę listopada zawodów dla biegaczy narciarskich i nartorolkowych. Zastanawialiśmy się, czy nietypowa, dotąd nie spotykana u nas formuła triatlonu i sprinterskie, krótkie dystanse, zdołają przyciągnąć większą liczbę startujących.

Jak się okazało, do zawodów przystąpiło 36 osób. Z pewnością uczestników zachęciła piękna pogoda, która tego dnia panowała Ustroniu Jaszowcu. Startujący walczyli o najlepsze czasy na rowerze górskim (3 km), w biegu z kijami (1 km) i biegu na nartorolkach techniką klasyczną (850 m). Zawody zyskały spore zainteresowanie wśród naszej sportowej społeczności, jednak krótkie dystanse nie zachęcały do przyjazdu i uczestnictwa osób z dalszych części Polski.

Wyścig wygrał gość zza południowej granicy - Czech Lubosz Konderla (TJ TŽ Třinec), biegacz narciarski lecz przede wszystkim kolarz. Jak się okazało, to właśnie wynik uzyskany na trasie pokonywanej rowerem, która była najdłuższa, decydował w dużej mierze o pozycji zawodnika w końcowej klasyfikacji. Drugi czas biegu uzyskał Piotr Michałek (team nabiegowkach.pl), a trzeci był Kazimierz Grycman.

W konkurencji pań najlepsza była Marcelina Wojtyła reprezentantka klubu MKS Istebna. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Mirowska (Hardbike), a trzeci czas należał do Magdaleny Wuwer (team nabiegowkach.pl).

Organizator nagrodził pięć najlepszych zawodniczek oraz pięciu najlepszych zawodników, a także najmłodszych uczestników. Cenne nagrody ufundowali: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia oraz firmy CST i XC LIFE.

Pełne wyniki z zawodów załączamy pod relacją. Galeria zdjęć z zawodów na stronie organizatora.

zaktualizowano poniedziałek, 07 listopada 2016 15:19
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Alicja dodał(a) nowe wydarzenie Bieg narciarski Turbacz XC
01:42
Szklarz dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia Bieg Wokół Chochołowskich Term 3 km CT
10:02
10:00
Wczoraj
kafar prawdopodobnie będę jechał przez Wrocław w czwartek.planuję wyjazd z Poznania około 7-7.30 czyli Wrocław zaliczę około 9-10 rano. Gorzej może być z powrotem,może będę wracał w poniedziałek tel.609 058 360
06:40
Więcej
Więcej

lubią nas