Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Nowy Rok 2016 powitał śniegiem uczestników Biegu Sylwestrowego

piątek, 01 stycznia 2016 w Relacje
Blisko 180 osób wzięło udział w Biegu Sylwestrowym w Jakuszycach, który rozpoczął się 31 grudnia o 23:50, aby aktywnie przywitać kolejny rok. Dystans 7 km po nieośnieżonych trasach narciarskich pokonali idąc lub biegnąc. Mamy nadzieję, że śnieg, który nieśmiało zaczął padać tuż po północy, ma znaczenie symboliczne i w nowym 2016 roku będziemy go mieli pod dostatkiem.

Polacy na La Sgambeda 2015

poniedziałek, 07 grudnia 2015 w Relacje
6 grudnia 2015 roku w Livigno, wśród dziesięciu reprezentantów Polski na La Sgambeda - pierwszym biegu z cyklu Visma Ski Classics - było ośmiu amatorów, cztery kobiety i jedno miejsce na podium. Oraz bardzo przyjacielska atmosfera w polskiej ekipie.

Maraton w ramach Letniego Biegu Piastów wygrali narciarze

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 w Relacje
Prawie dwa tysiące osób biegało, chodziło i bawiło się przez ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie podczas Letniego Biegu Piastów. W trzech głównych biegach górskich wzięło udział prawie tysiąc zawodników. To znacznie więcej niż przed rokiem. Choć to zawody lekkoatletyczne, bardzo dobre miejsca zajmowali biegacze narciarscy.

Setka narciarzy 22 maja przybyła z nartami do Jakuszyc na urodziny Juliana Gozdowskiego

piątek, 22 maja 2015 w Relacje
Twórca Biegu Piastów Julian Gozdowski 22 maja 2015 roku obchodził 80. urodziny. Z tej okazji w Jakuszycach zorganizowano "bieg narciarski", w którym wzięło udział blisko 100 osób. [GALERIA i FILM]

Fossavatnsgangan 2015 we wspomnieniach uczestnika

środa, 13 maja 2015 w Relacje
Andrzej Guziński - Global Worldloppet Skier i trzykrotny Worldloppet Master - na swój trzydziesty narciarski bieg masowy wybrał Fossavatnsgangan. Bieg rozgrywany na Islandii po raz 80., a w 2015 roku debiutujący w lidze Worldloppet. O tym, czy dopisała pogoda, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przeczytacie w tej opowieści.

Charytatywny bieg dla Romka w Jakuszycach przyciągnął dużą liczbę narciarzy

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 w Relacje
Bieg narciarski, który odbył się w Jakuszycach w ostatnią sobotę 11 kwietnia 2015 roku przyciągnął wyjątkowo dużą liczbę uczestników. Pięćdziesięciu dwóch narciarzy na mecie to sporo zważywszy na okres roku, w którym odbywała się impreza.

Mistrzostwa Dolnego Śląska wygrali Czesi. Tytuł mistrzowski dla Arkadiusza Ogorzałka

środa, 18 marca 2015 w Relacje
W Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się dowolną techniką w niedzielę 15 marca 2015 roku w Zieleńcu najlepsi okazali się Czesi. Arkadiusz Ogorzałek zapewnił sobie tytuł Mistrza Dolnego Śląska dowolną techniką kończąc bieg z najlepszym czasem wśród Polaków. Polki nie startowały.

Polacy Wicemistrzami Europy w maratonach narciarskich

niedziela, 15 marca 2015 w Relacje
14 i 15 marca 2015 roku w Bodenmais w Niemczech odbył się Skadi Loppet, długodystansowe biegi narciarskie zaliczane do ligi Euroloppet. W tym roku zawody te oficjalnie uznawane są za Mistrzostwa Europy w narciarskich biegach długodystansowych. Dwóch Polaków zdobyło zaszczytne tytuły Wicemistrzów Europy.

W Otwartych Mistrzostwach Amatorów Dolnego Śląska w Biegach Narciarskich techniką klasyczną nie wyłoniono zwycięzców

sobota, 14 marca 2015 w Relacje
W zimowej atmosferze, na urozmaiconej trasie, 14 marca 2015 roku w Zieleńcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w Biegach Narciarskich techniką klasyczną. Na dystansie 7,5 km ze startu interwałowego ścigali się kandydaci do tytułu Mistrza Dolnego Śląska. Dopisały warunki śniegowe i humory uczestników. Niestety zawiodło co innego...

Finałowy bieg zakończył szósty sezon SNS

poniedziałek, 09 marca 2015 w Relacje
W niedzielę 8 marca 2015 w Jakuszycach odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu SNS. Na grubej pokrywie śniegu, miejscami w prażącym słońcu ścigano się techniką klasyczną i dowolnie na dystansie 12,5 km. Na koniec udekorowano najlepszych zawodników zarówno niedzielnej rywalizacji, jak też całego sezonu.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Olo odpowiedział(a) w temacie Odp: Odkupię numer na 15 CT 24.02 na forach.
11:06
Wczoraj
4 dni temu
pawkrm utworzył(a) nowy temat Sklepy w Krakowie na forum.
04:16
Więcej
Więcej

lubią nas